Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль позасинаптичних НМДА рецепторів в збуджуючій СА3-СА1 синаптичній передачі в гіпокампі ссавців”

Роль позасинаптичних НМДА рецепторів в збуджуючій СА3-СА1 синаптичній передачі в гіпокампі ссавців”

Назва:
Роль позасинаптичних НМДА рецепторів в збуджуючій СА3-СА1 синаптичній передачі в гіпокампі ссавців”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,76 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ.О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ЛОЗОВА НАТАЛІЯ ОЛЕКСІЇВНА
УДК 612.17“
Роль позасинаптичних НМДА рецепторів в збуджуючій СА3-СА1 синаптичній передачі в гіпокампі ссавців”
03.00.13 – Фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
доктора біологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця Національної Академії Наук України
Науковий консультант - академік, доктор біологічних наук Кришталь Олег Олександрович,
зав відділом клітинної мембранології Інституту фізіології ім О.О.Богомольця
НАН України
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Веселовський Микола Сергійович. - заступник директора Міжнародного центру Молекулярної Фізіології НАН України
доктор біологічних наук, професор Костерін Сергій Олексійович. - зав. відділом біохімії м'язів Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України
доктор медичних наук, професор Безруков Владіслав Вікторович. - директор Інституту геронтології АМН України.
Провідна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, кафедра нормальної фізіології.
Захист відбудеться “_30_” квітня__ 2002 року о _10.00_ годині на засіданні спеціалізованої ради Д- 26.198.01при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 252024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.
Автореферат розісланий “_30”_ березня_ 2002 р.
Вчений секретар спеціалізовоної ради,
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.
Вступ
Актуальність проблеми. Збуджуюча синаптична передача належить до найбільш фундаментальних механізмів обробки інформації в мозку. Принципи модуляції AMPA- та NMDA-компонентів глутаматергічних збуджуючих синаптичних сигналів під впливом різноманітних нейромодуляторних сполук є однією з кардинальних проблем в галузі нейронаук. Більшість літературних даних свідчать про те, що зміна ймовірності вивільнення медіатору викликає пропорційну модуляцію AMPA- та NMDA-компонентів збуджуючих постсинаптичних струмів (ЗПСС) або збуджуючих постсинаптичних потенціалів. Такі факти дозволяють зробити припущення про те, що імпульсіндуковане вивільнення медіатору відбувається за принципом “все або нічого”. Згідно з цією гіпотезою, з кожної окремої пресинаптичної терміналі в синаптичну щілину вивільнюється тільки одна везикула глутамату, а змінювання амплітуди постсинаптичного сигналу пов'язане лише зі зміною кількості функціонуючих терміналей. При моновезикулярному вивільненні нейротрансмітера його концентрація в синаптичній щілині зберігається практично сталою. Отже, оскільки в постсинаптичній області AMPA- та NMDA-рецептори колокалізовані, зміна кількості терміналей, що синхронно активуються, має призводити до пропорційних змінювань AMPA- та NMDA-компонентів сигналу.
У межах класичної парадигми вважається, що ефективна синаптична передача здійснюється за умови незалежності активності та її модифікування в окремих синапсах. Проте постає питання, чи насправді синапси функціонують незалежно один від одного при різних рівнях електричної активності мозку. Інакше кажучи, чи зможе нейротрансмітер, вивільнений в одному синапсі, впливати на рецептори, розташовані в сусідньому синапсі? Відповідь на це питання має принципове значення для розуміння механізмів синаптичної передачі. Взаємодія сусідніх синапсів може бути залучена до таких феноменів синаптичної пластичності, як довготривала потенціація та довготривала депресія. Нещодавно отримані дані свідчать про те, що екстрасинаптична передача, опосередкована дифузією нейроактивних субстанцій через позаклітинну рідину, відіграє важливу роль у взаємодії сусідніх та віддалених нейронів і гліальних клітин. Було сформульовано гіпотезу про можливість “перевиливу” такого найважливішого збуджуючого нейромедіатору, як глутамат, та взаємодію синапсів через дифузію глутамату від одного синапсу до іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Роль позасинаптичних НМДА рецепторів в збуджуючій СА3-СА1 синаптичній передачі в гіпокампі ссавців”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок