Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління процесами формування Ґендерної політики в Україні (організаційно-правові аспекти)

Управління процесами формування Ґендерної політики в Україні (організаційно-правові аспекти)

Назва:
Управління процесами формування Ґендерної політики в Україні (організаційно-правові аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,33 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ЛЕВЧЕНКО Катерина Борисівна
УДК: 347.156
Управління процесами формування
Ґендерної політики в Україні
(організаційно-правові аспекти)
Спеціальність: 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право
і процес, фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, МВС України
Науковий консультант: доктор юридичних наук, професор,
академік АПрН України
БАНДУРКА Олександр Маркович,
Верховна Рада України, народний депутат.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
академік АПрН України
СІРЕНКО Василь Федорович,
Верховна Рада України, народний депутат;
доктор юридичних наук, професор ГОЛОСНІЧЕНКО Іван Пантелійович, Київський національний університет, професор кафедри конституційного та адміністративного права
доктор юридичних наук, професор
ШКАРУПА Віктор Костянтинович, Національна академія податкової служби України, начальник кафедри адміністративного права та адміністративної й кримінально-процесуальної діяльності.
Провідна установа: Національна академія внутрішніх справ, кафедра адміністративного права, Міні-стерства внутрішніх справ України (м.Київ).
Захист відбудеться „26” грудня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ (61080, Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий „24” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Мошенський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження управління процесами форму-вання, становлення та розвитку ґендерної політики в незалежній Україні, зокрема, її правового забезпечення є новою і фактично невивченою галуззю наукових пошуків у вітчизняній політико-правовій думці. Її актуальність зумовлена важливістю розробки та здійснення сучасної ґендерної політики для процесів демократизації українського суспільства.
Проголосивши себе демократичною, правовою та соціальною державою, Україна тим самим взяла на себе обов’язки дотримання вимог міжнародного співтовариства щодо рівноправності громадян, у тому числі за статевою ознакою. Ці положення містяться у ключових міжнародних документах з прав людини, до яких приєдналася Україна.
Формування в державі ґендерної політики, спрямованої на створення більш сприятливих умов для забезпечення жінкам рівних з чоловіками можливостей щодо участі у політичному і суспільному житті, в наш час визнано одним з головних напрямів діяльності органів виконавчої влади. Незважаючи на те, що участь жінок в усіх суспільних процесах об’єктивно зростає, все ж вони недостатньо реалізують свій науковий, освітній та професійний потенціал внаслідок існування так званої “скляної стелі”, ґендерних стереотипів, що перешкоджають не тільки особистому розвитку кожної жінки, але й гальмують демократичні перетворення в країні.
Історико-правовий аналіз свідчить про те, що хоча спеціальні ґендерні дослідження у колишньому СРСР не велися, все ж проблеми правового становища жінок не залишалися поза увагою вчених. Оскільки жіноче питання вважалося вирішеним, визнавалось існування лише деяких недоліків, які потрібно було усунути. Починаючи з кінця 80-х – початку 90-х рр., активізуються дослідження становища жінок, в яких все частіше і глибше використовується ґендерна методологія. Це праці Т. Клименкової, О. Вороніної, З. Хоткіної, С. Айвазової, А. Посадської, М. Малишевої, О. Мещеркіної, Н. Лавриненко, Т. Мель-ник, Л. Кобелянської, О. Тюрюканової, Л. Смоляр та інших авторів. Саме в них гострі питання функціонування суспільства, статусу в ньому жінок, чоловіків та дітей починають розглядатися з ґендерних позицій, основні зусилля спрямовуються на обґрунтування необхідності проведення ґендерної політики під девізом “рівних можливостей” або “рівності у різноманітті”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Управління процесами формування Ґендерної політики в Україні (організаційно-правові аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок