Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Опис та динаміка ґратки кристалів типу шпінелі в концепції надпросторової симетрії

Опис та динаміка ґратки кристалів типу шпінелі в концепції надпросторової симетрії

Назва:
Опис та динаміка ґратки кристалів типу шпінелі в концепції надпросторової симетрії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУЛЕЦА Едуард Петрович
УДК 348.35:539,125
Опис та динаміка ґратки кристалів типу шпінелі в концепції надпросторової симетрії
01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики напівпровідників, кафедрі прикладної фізики та в НДІ фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Небола Іван Іванович,
Ужгородський національний університет МОН України, завідувач кафедри прикладної фізики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Мельничук Степан Васильович,
Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича МОН України, завідувач кафедри комп’ютерних систем та мереж
доктор фізико-математичних наук, ст. н. с.,
Маслюк Володимир Трохимович,
завідувач відділу фотоядерних досліджень Інституту електронної фізики НАН України
Провідна установа: Львівський національний університет
ім. Івана Франка МОН України.
Захист відбудеться “ 27 ” травня 2004 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К61.051.01 при Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Волошина, 32, ауд. № 137.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 9).
Автореферат розісланий 26 квітня 2004 р.
Вчений секретар доктор фіз.-мат. наук,
спеціалізованої вченої ради ________________________ проф. Блецкан Д.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Відомо понад 100 сполук з різноманітними фізичними властивостями, що об’єднуються до класу шпінелевої структури XY2O4. Утворення твердих розчинів в широкій області концентрацій, з участю X- ,Y- чи O-іонів є характерною ознакою представників даного класу. Сегнетоелектричні фазові переходи, фазові переходи у надпровідний стан, та фазові переходи у магнітній підсистемі часто спостерігаються в ряді цих речовин, що обумовлює великий потенціал їхнього практичного застосування.
Інтенсивні дослідження фононної підсистеми ґраток з шпінелевою структурою, з метою кращого розуміння механізму надпровідності, природи фазових переходів, оптичних процесів з участю фононів та цілого ряду інших явищ, за останні роки викликані різними, в тому числі і чисто практичними задачами. Серед них: встановлення механізму надпровідності у перспективній з технологічної точки зору надпровідній літієвій шпінелі LiTi2O4 та особливості фазового переходу метал-діелектрик у системі Li1+xTi2-xO4; узгодження спектрів комбінаційного розсіювання синтезованих та натуральних кристалів MgAl2O4; можливість впливу на заповнення катіонної підґратки сполук з шпінелевою структурою, тощо. Глобальний геологічний інтерес носить фазовий перехід хризоліту, основного компоненту мантії Землі до структури шпінелі, який, як вважають, відповідає за походження 400-кілометрової сейсмічної неоднорідності на нашій планеті.
З іншого боку, зростає інтерес до складних фізичних об’єктів та методів їх дослідження. Знаходять широке практичне застосування нанорозмірні системи, високомолекулярні структури. Високий рівень узагальнення та оперування простими поняттями є актуальним завданням теорії складних об’єктів.
В даній роботі фононна підсистема кристалічної ґратки шпінелі досліджується з використанням концепції надпросторової симетрії придатної до опису та аналізу динаміки ґратки складних кристалів з єдиної точки зору, базуючись на понятті базової структури та збільшенні розмірності простору. Розвиток теоретичних аспектів проблеми дослідження складних кристалів є актуальним з точки зору фундаментальних питань фізики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в лабораторіях кафедри фізики напівпровідників, кафедри прикладної фізики та в НДІ фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету у відповідності з планами наступних держбюджетних науково-дослідних робіт:
· Держбюджетна тема № 5 “Дослідження локалізованих і делокалізованих станів, стійкості та фізичних причин неоднорідних утворень в складних кристалах, в тому числі халькогенідах індію і галію та групи кристалів з природними надґратками”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Опис та динаміка ґратки кристалів типу шпінелі в концепції надпросторової симетрії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок