Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ХРЕБЦІВ ПРИ ДІЇ ГІПЕРГРАВІТАЦІЇ І ЗАХИСТІ ВІД НЕЇ (анатомо-експериментальне дослідження)

ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ХРЕБЦІВ ПРИ ДІЇ ГІПЕРГРАВІТАЦІЇ І ЗАХИСТІ ВІД НЕЇ (анатомо-експериментальне дослідження)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ХРЕБЦІВ ПРИ ДІЇ ГІПЕРГРАВІТАЦІЇ І ЗАХИСТІ ВІД НЕЇ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Верченко Ігор Анатолійович
УДК 611.711:531.5:613.693
ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ
ХРЕБЦІВ ПРИ ДІЇ ГІПЕРГРАВІТАЦІЇ І ЗАХИСТІ ВІД НЕЇ
(анатомо-експериментальне дослідження)
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Пикалюк Василь Степанович, Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри нормальної анатомії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Лузін Владислав Ігоревич, Луганський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри анатомії людини;
доктор медичних наук, професор
Фоміних Тетяна Аркадіївна, Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії.
Захист відбудеться “ 19 ” березня 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, б. Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, б. Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий “ 15 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Мороз


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання про механізми стійкості організму щодо несприятливих чинників навколишнього середовища є одним з актуальних у біологічній науці. Сучасний розвиток науки і техніки висуває проблему вивчення адаптації організму до різних факторів зовнішнього середовища (В.Г. Ковешніков, В.І Лузін, В.В. Маврич, 2000; В.С. Пикалюк, Н.В. Родіонова, В.В. 2000; В.З. Сікора, Г.Ф. Ткач, 2000; В.М. Волошин, Я.І. Федонюк, 2002). Особливий інтерес представляє вивчення тривалого впливу чинників висотного польоту на організм тварин і людини (прискорення, вібрація, і т. п.) і розробка заходів, що підвищують стійкість до їх дії.
Актуальним аспектом дії пілотажних перевантажень на організм льотчика є підвищене механічне навантаження на опорно-руховий апарат, у тому числі і значний ступінь осьового навантаження хребта, що перевищує його механічну міцність (Ю.Б. Моисеев, 1997; D.A. Landau, L. Chapnick, N. Yoffe, B. Azaria, L. Goldstein, E. Atar 2006). Дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта льотного складу є однією з найбільш частих причин дискваліфікації льотчиків у самому працездатному і перспективному для професійного вдосконалення віці. Проте, дані про причинно-наслідкові зв'язки дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта льотного складу з систематичною дією пілотажних перевантажень у доступній літературі є дуже обмеженими (И.В. Бухтияров, 2001; I.J. Hendriksen, M. Holewijn, 1999).
Методи захисту від перевантажувальних прискорень, що використовуються у сучасній авіації, не надають достатнього протекторного ефекту, свідченням чого є негативні показники професійного здоров'я льотного складу (О.Ю. Модин, 2002; N.D. Green, S.A. Ford, 2006).
На шляху вирішення даної проблеми виникає низка питань, пов'язаних, насамперед, із з'ясуванням характеру і ступеня патологічних змін, що виникають в організмі внаслідок дії гравітаційних перевантажень (М.В. Дворников, М.Н. Хоменко, В.С. Воеводин, 2000; W.A. Bateman, I. Jacobs, F. Buick, 2006).
Пошуку шляхів вирішення даних питань і присвячена наша робота, метою якої є дослідження можливих змін хребців різних відділів хребетного стовпа щурів трьох вікових груп внаслідок впливу великих за величиною, тривалістю і швидкістю наростання-спаду гравітаційних перевантажень, а також в умовах застосування методу фізичного захисту.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до тематичного плану наукових досліджень Кримського державного медичного університету у рамках науково-дослідної теми кафедри нормальної анатомії людини №0104U002080 “Вікові морфофункціональні особливості окремих органів і систем організму під впливом різних гравітаційних перевантажень та при різних методах їх корекції”, у рамках медико-біологічної програми в області космічних досліджень АН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ХРЕБЦІВ ПРИ ДІЇ ГІПЕРГРАВІТАЦІЇ І ЗАХИСТІ ВІД НЕЇ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок