Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ СТАТУС ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

ПРАВОВИЙ СТАТУС ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДОВГАНЬ ВІКТОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 341.11.061.1ЄС
ПРАВОВИЙ СТАТУС ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ
В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Спеціальність 12.00.11 - міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародного права Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, професор
Репецький Василь Миколайович
завідувач кафедри міжнародного права
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Муравйов Віктор Іванович
завідувач кафедри порівняльного та європейського права
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
 
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник
Савчук Костянтин Олександрович
відділ міжнародного права та порівняльного правознавства
Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України
Провідна установа: Київський національний економічний університет МОН України
Захист відбудеться “10” квітня 2006 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розіслано “6” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М. Гнатовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Особливості договірного механізму інтеграції, здійснюваної в Європейському Союзі (далі Євросоюз), дістали відображення в характерних рисах інституційного механізму цього об’єднання. За допомогою інститутів та органів Європейський Союз забезпечує досягнення поставлених цілей та реалізацію завдань в різних сферах суспільного життя. Разом органи утворюють цілісну систему або організаційний механізм, в якому кожний інститут Європейського Співтовариства (далі ЄС) має значення як окремо, також і в правовому зв’язку з іншими. Значного розвитку набули й правові форми регулювання інтеграційних процесів в Європейському Союзі, в його рамках відбувається активне формування власної системи правових норм. Тенденції розвитку правового статусу громадян держав-членів, значна частина прав і обов’язків в економічній і соціальній сферах визначається не внутрішнім законодавством держави, а правом Євросоюзу, свідчить про встановлення безпосереднього і постійного правового зв’язку між громадянином і даним об’єднанням, наближеного до того, що існує між державою і громадянином. Даний зв’язок було інституціоналізовано в створенні суттєво нового органу ЄС – Європейського Парламенту та наданні прямого виборчого права громадянам Євросоюзу.
Зважаючи на те, що національні інтереси України безпосередньо пов’язані з поступовою інтеграцією до ЄС, одним із найважливіших інструментів для реалізації даного завдання є право Євросоюзу. Необхідно особливо звернути увагу на тенденцію збільшення впливу права Євросоюзу на правопорядок України у зв’язку з поглибленням процесу співробітництва, прийняттям Повідомлення Єврокоміісії “Розширена Європа – Нові сусіди: Нова система стосунків з нашими східними та південними сусідами” від 11 березня 2003 року та Плану Дій між Україною та ЄС від 21 лютого 2005 року. Тому дослідження інституційного механізму Євросоюзу, правового статусу Європейського Парламенту та його участі в процесі прийняття рішень ЄС – становить актуальну проблему української правової науки в цілому.
Актуальність дослідження зумовлена й тим, що вступ до Євросоюзу в травні 2004 року країн-сусідів України сприяє тіснішій співпраці з ЄС та державами-членами. У зв’язку з цим, важливим є аналіз інституційного механізму та процесу прийняття рішень в Євросоюзі, що дасть змогу визначити напрями проведення правової та адміністративної реформи в нашій державі та реалізувати нові інструменти співробітництва між Україною та ЄС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок