Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ ТАНТАЛУ І НІОБІЮ З МОДИФІКОВАНОЮ ПОВЕРХНЕЮ ДЛЯ ДЕНТАЛЬНОЇ ІМПЛАНТАЦІЇ (експериментально-клінічне дослідження)

ВИКОРИСТАННЯ ТАНТАЛУ І НІОБІЮ З МОДИФІКОВАНОЮ ПОВЕРХНЕЮ ДЛЯ ДЕНТАЛЬНОЇ ІМПЛАНТАЦІЇ (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ТАНТАЛУ І НІОБІЮ З МОДИФІКОВАНОЮ ПОВЕРХНЕЮ ДЛЯ ДЕНТАЛЬНОЇ ІМПЛАНТАЦІЇ (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СТОМАТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
СТАРІКОВА Світлана Леонідівна
УДК 616.314 - 089.843
ВИКОРИСТАННЯ ТАНТАЛУ І НІОБІЮ З МОДИФІКОВАНОЮ ПОВЕРХНЕЮ ДЛЯ ДЕНТАЛЬНОЇ ІМПЛАНТАЦІЇ
(експериментально-клінічне дослідження)
14.01.22 – стоматологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса –2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Куцевляк Валерій Ісайович,
Харківський державний медичний університет МОЗ
України, завідувач кафедри дитячої стоматології,
дитячої щелепно-лицьової хірургії та імплантології
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Чулак Леонід Дмитрович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри ортопедичної стоматології
- доктор медичних наук, професор Вовк Юрій Володимирович,
Львівський національний медичний університет ім. Данила
Галицького МОЗ України, завідувач кафедри хірургічної та
ортопедичної стоматології факультету післядипломної освіти
 
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця Моз
України, кафедра ортопедичної стоматології
Захист відбудеться “15” грудня 2003 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.563.01 в Інституті стоматології АМН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту стоматології АМН України (65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська, 11).
Автореферат розісланий “ 6 ” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумакова Ю.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Використання імплантатів у стоматології в якості штучних опор для незнімних протезів відкриває нові можливості в підвищенні ефективності ортопедичних заходів і дозволяє найбільш повно відновлювати жувальну функцію. Сучасний розвиток стоматологічної імплантології базується на широкому використанні досягнень в області матеріалознавства, біомеханіки, фізики, хімії, а також на результатах детального вивчення процесів взаємодії імплантатів із навколишньою тканиною.
В даний час розроблена безліч типів імплантатів. Для їхнього виготовлення застосовують кобальтохромові сплави, титан, корундову кераміку й ін. (Суров О.Н., 1998). Але метали, що використовуються, не забезпечують необхідного рівня корозійної стійкості, а керамічні матеріали мають підвищену крихкість. Спроба задовольнити обидві вимоги привела до створення комбінованих імплантатів з металу, покритого керамічним шаром. Але різноманітні фізичні властивості металу і кераміки призводять до виникнення на межі контакту матеріалів механічних напруг. Це у свою чергу впливає на хімічні властивості керамічного покриття і зменшує його адгезійну міцність. У ряді випадків відбуваються відколи керамічного покриття з металевої поверхні, а для біодеградуємих покриттів змінюється характер і швидкість їхньої взаємодії з біотканиною, що пояснює неоднозначні результати, отримані при використанні комбінованих імплантатів (Французька Імплантологічна Асоціація, 2001). Отже, питання застосування нових матеріалів у стоматології для виготовлення імплантатів, вивчення їхніх властивостей і особливостей взаємодії з тканинами організму залишається актуальним і в даний час.
Особливий інтерес представляють метали, що у природних умовах покриваються суцільною оксидною плівкою, яка має захисні властивості. До числа таких металів, крім титана, відносяться тантал і ніобій (Schider S., Bidstein H., 1980; Ткаченко С.С., Руцькой В.В., 1989). Поверхнева оксидна плівка забезпечує значне зростання інертності цих металів до впливу різноманітних середовищ, у тому числі при взаємодії металів із біологічними тканинами.
Іншим важливим питанням є міцне з'єднання імплантата з кісткою після його установки. Воно залежить від конфігурації імплантата, величини натягу, створюваного при його введенні, а також у чималому ступені від стану поверхні імплантата (Лясніков В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ТАНТАЛУ І НІОБІЮ З МОДИФІКОВАНОЮ ПОВЕРХНЕЮ ДЛЯ ДЕНТАЛЬНОЇ ІМПЛАНТАЦІЇ (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок