Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ ГРЕЧКИ ДІЄЮ МУТАГЕНІВ НА ВЕГЕТУЮЧІ РОСЛИНИ

СТВОРЕННЯ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ ГРЕЧКИ ДІЄЮ МУТАГЕНІВ НА ВЕГЕТУЮЧІ РОСЛИНИ

Назва:
СТВОРЕННЯ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ ГРЕЧКИ ДІЄЮ МУТАГЕНІВ НА ВЕГЕТУЮЧІ РОСЛИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,76 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Кримський державний агротехнологічний університет
Гаврилюк Валерій Борисович
УДК: 633.12: 581.15
СТВОРЕННЯ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ
СЕЛЕКЦІЇ ГРЕЧКИ ДІЄЮ МУТАГЕНІВ
НА ВЕГЕТУЮЧІ РОСЛИНИ
06.01.05 – селекція рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Сімферополь – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Подільській державній аграрно-технічній академії Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: академік АНВШ України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор сільськогосподарських наук, професор, Алексеєва Олена Семенівна, Подільська державна аграрно-технічна академія, завідувач кафедри селекції, насінництва та генетики.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор, Шепель Микола Андрійович, Кримський державний агротехнологічний університет, завідувач кафедри рослинництва і селекції;
кандидат сільськогосподарських наук, Бочкарьова Любов Павлівна, Український інститут експертизи сортів рослин, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Вінницький державний аграрний університет, кафедра рослинництва, селекції та насінництва, Міністерство аграрної політики України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “6” липня 2004 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .805.02 при Кримському державному агротехнологічному університеті за адресою: Україна, 95492, м. Сімферополь, смт. Аграрне.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного агротехнологічного університету, м. Сімферополь, смт. Аграрне.
Автореферат розісланий “5” червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.М. Дементьєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гречка - одна з найбільш важливих круп’яних культур в Україні. Зерно її характеризується високими поживними та дієтичними якостями. Завдяки короткому вегетаційному періоду гречку з успіхом вирощують у літніх посівах як післяукісну та післяжнивну культуру. Вона – один із кращих медоносів.
Та врожайність цієї важливої культури все ще залишається досить низькою і потреба в продуктах її переробки на даний час не задовольняється.
Одним із основних чинників у вирішенні цієї проблеми є виведення і впровадження у виробництво стабільно врожайних сортів з високими технологічними і біохімічними якостями зерна.
В свою чергу успіх селекції забезпечується наявністю в розпорядженні селекціонера різноманітного вихідного матеріалу. Актуальним є завдання пошуку факторів і способів впливу на мінливість ознак рослин з наступним залученням цінних із них в селекційний процес.
Так як поліморфізм у гречки звичайної досить вузький і запити селекції не можуть бути забезпечені лише спонтанними мутаціями, які виникають вкрай рідко, тому одним із найбільш суттєвих методів, з допомогою якого можна посилити формотворчий процес у рослин, є метод індукованого мутагенезу.
Основні дослідження в напрямку використання експериментального мутагенезу в селекції гречки ведуться в Науково-дослідному інституті круп’яних культур Подільської державної аграрно-технічної академії. В результаті в інституті виведено ряд сортів і створена Колекція мутантів світового генофонду гречки.
Мутагенні фактори використовувались переважно при обробці насіння. Питання впливу фізичних та хімічних мутагенів на вегетуючі рослини вивчені не досконало, роботи проводились в невеликих масштабах, дослідження не доведені до логічного кінця. Тому даний напрямок є новим і перспективним в селекції гречки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Досліди є складовою частиною держбюджетної тематики Науково-дослідного інституту круп’яних культур №0196UO16342 “Формування вихідного матеріалу в селекції гречки для безвідходної технології її використання та модернізація технології вирощування для південно-західного регіону України” ( проблема 0.51.03, завдання 12.01.Р.8 ).
Мета досліджень полягала у створенні нового вихідного матеріалу шляхом застосування мутагенів на рослинах під час вегетації для виведення сортів гречки з високими врожайними та технологічними якостями зерна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ ГРЕЧКИ ДІЄЮ МУТАГЕНІВ НА ВЕГЕТУЮЧІ РОСЛИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок