Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКОЇ ОКУПАЦІЙНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ В СХІДНІЙ ГАЛИЧИНІ У 1914-1917 рр.

ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКОЇ ОКУПАЦІЙНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ В СХІДНІЙ ГАЛИЧИНІ У 1914-1917 рр.

Назва:
ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКОЇ ОКУПАЦІЙНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ В СХІДНІЙ ГАЛИЧИНІ У 1914-1917 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
КУЧЕРА ІРИНА ВАСИЛІВНА
УДК 94(4)“1914/1919”
ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКОЇ ОКУПАЦІЙНОЇ
АДМІНІСТРАЦІЇ
В СХІДНІЙ ГАЛИЧИНІ У 1914-1917 рр.
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії слов’ян Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Федорчак Петро Степанович,
Прикарпатський національний
університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри історії слов’ян
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сич Олександр Іванович,
Чернівецький національний
університет імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри
історії нового та новітнього часу
кандидат історичних наук, доцент
Нагорняк Михайло Миколайович,
Прикарпатський юридичний інститут
Київського національного
університету МВС України
кафедра теорії та історії держави і права, професор
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії Росії, (м. Київ)
Захист відбудеться “ 27 ” січня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012,
м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “ 26 ” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лупул Т. Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перша світова війна, що ознаменувала собою перехід людства від однієї історичної епохи до іншої, належить до числа тих подій в історії, вплив яких відчувається й сьогодні. Вона відіграла велику роль у формуванні нової політичної карти світу, становленні сучасних моделей економіки, значною мірою обумовила переосмислення базових цінностей, зміну моралі та суспільних ідеалів, відкрила усі глибини гуманітарного падіння, на які спромоглася людина, незважаючи на досягнення світової цивілізації.
Масштабність подій світового конфлікту, їх величезний вплив на подальший розвиток, передусім, європейських народів засвідчують беззаперечну актуальність обраної теми дослідження. Невід’ємною складовою ґрунтовного вивчення феномену Першої світової війни, що дозволяє скласти комплексне уявлення про цю глобальну подію світової історії, є політика російської окупаційної адміністрації в Східній Галичині у 1914–1917 рр.
Необхідність всебічного наукового опрацювання різновекторних напрямів діяльності російських окупаційних органів влади в Східній Галичині у 1914–1917 рр. зумовлюється тією обставиною, що у сучасній українській та зарубіжній історіографії підхід до її висвітлення є неоднозначним, а інколи – й діаметрально протилежним. Упродовж тривалого часу дане питання з ідеологічних міркувань замовчувалося, а нерідко – фальсифікувалося. Це призвело до появи в історичній літературі значної кількості помилок та необґрунтованих припущень, а наявні вітчизняні дослідження до певної міри не враховують специфіки діяльності інститутів окупаційної влади у Східній Галичині впродовж усього періоду війни.
Дослідження складних і суперечливих періодів українсько-російських відносин відзначається, на наш погляд, і певною суспільно-політичною значимістю. Розбудова зовнішньої політики сучасної України на принципах рівноправності та стратегічного партнерства з іншими державами і, зокрема, з Росією, передбачає врахування і використання історичного досвіду їхніх взаємин, особливо на переломних етапах української минувшини. Відтворення історичного тла буде істотно сприяти гармонізації українсько-російських двосторонніх відносин. Усі ці міркування й зумовили вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКОЇ ОКУПАЦІЙНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ В СХІДНІЙ ГАЛИЧИНІ У 1914-1917 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок