Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СКЛАДУ І ТЕХНОЛОГІЇ ВАГІНАЛЬНИХ СУПОЗИТОРІЇВ СПЕРМІЦИДНОЇ ДІЇ З РОСЛИННИМ КОМПЛЕКСОМ „ГЛЮКОРІБІН”

РОЗРОБКА СКЛАДУ І ТЕХНОЛОГІЇ ВАГІНАЛЬНИХ СУПОЗИТОРІЇВ СПЕРМІЦИДНОЇ ДІЇ З РОСЛИННИМ КОМПЛЕКСОМ „ГЛЮКОРІБІН”

Назва:
РОЗРОБКА СКЛАДУ І ТЕХНОЛОГІЇ ВАГІНАЛЬНИХ СУПОЗИТОРІЇВ СПЕРМІЦИДНОЇ ДІЇ З РОСЛИННИМ КОМПЛЕКСОМ „ГЛЮКОРІБІН”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕРЕДЕРІЙ ЄВГЕНІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 615.454.21:615.322:615.256.3
РОЗРОБКА СКЛАДУ І ТЕХНОЛОГІЇ
ВАГІНАЛЬНИХ СУПОЗИТОРІЇВ СПЕРМІЦИДНОЇ ДІЇ
З РОСЛИННИМ КОМПЛЕКСОМ „ГЛЮКОРІБІН”
15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі заводської технології ліків Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
ДМИТРІЄВСЬКИЙ Дмитро Іванович,
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри заводської технології ліків
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
ЯРНИХ Тетяна Григорівна,
Національний фармацевтичний університет, завідувачка кафедри технології ліків
кандидат фармацевтичних наук, старший науковий співробітник
КОЗЛОВА Неллі Георгіївна,
Державний науковий центр лікарських засобів, завідувачка сектору супозиторних лікарських форм
Провідна установа: Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
кафедра технології ліків та клінічної фармації
Захист дисертації відбудеться „6” квітня 2007 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4)
Автореферат розісланий „_3_” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д-р. біол. наук, проф. Л.М. Малоштан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв’язку з тим, що в наш час питання охорони здоров’я жінки і майбутнього покоління висуваються як першочергові, все більшої актуальності набувають програми планування сім’ї та регулювання народжуваності. У розв’язанні цієї проблеми беруть участь не тільки лікарі, соціологи, демографи, але й аптечні працівники, які безпосередньо беруть участь у визначенні потреби в протизаплідних засобах та забезпеченні ними населення.
Спектр сучасних контрацептивних засобів представлений лікарськими препаратами з двома різними механізмами протизаплідної дії: гормональні та сперміциди.
Механізм контрацептивної дії всіх лікарських препаратів на гормональній основі пов’язаний із зворотним впливом цих засобів на фізіологічні процеси в організмі людини, що забезпечують її фертильну функцію: продукування, дозрівання та розвиток статевих клітин, збільшення густини цервікального слизу, зниження здатності ендометрія до імплантації бластоцисти та ін.
Неможливо уникнути загального впливу гормональних контрацептивів на організм людини через специфічність механізму їх контрацептивної дії. Тому всі гормональні контрацептиви вимагають виваженого підходу до призначення через велику кількість протипоказань до застосування та низку можливих небажаних побічних ефектів, які можуть значно знизити якість життя, по суті, здорової людини.
Сперміциди ж діють безпосередньо на сперматозоїди, руйнуючи їх мембрани, в порожнині піхви після еякуляції. Таким чином, вони унеможливлюють зачаття, локально знищивши одну з двох видів клітин, необхідних для запліднення. Деякі сперміциди через специфіку своєї дії здатні також згубно діяти на штами багатьох патогенних мікроорганізмів – збудників захворювань, що передаються статевим шляхом. Отже, застосовуючи сперміциди з метою контрацепції, досягається ще й можливість збереження здорового статевого партнера від зараження різними інфекціями.
Завдяки місцевій дії побічні ефекти сперміцидів можуть бути мінімальними, а їх застосування необмеженим. Головне, щоб речовини, які застосовуються для виготовлення контрацептивних лікарських препаратів, були безпечними.
Перспективним є використання для цього сперміцидів рослинного походження.
Такою речовиною є, наприклад, глюкорібін – рослинний комплексний препарат, виділений з листків смородини чорної, здатний пригнічувати рухівну активність сперматозоїдів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА СКЛАДУ І ТЕХНОЛОГІЇ ВАГІНАЛЬНИХ СУПОЗИТОРІЇВ СПЕРМІЦИДНОЇ ДІЇ З РОСЛИННИМ КОМПЛЕКСОМ „ГЛЮКОРІБІН”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок