Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ДОДРУКАРСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ ВИДАНЬ НА ПІДСТАВІ ПОБУДОВИ І ДОСЛІДЖЕННЯ ЙОГО МОДЕЛЕЙ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ДОДРУКАРСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ ВИДАНЬ НА ПІДСТАВІ ПОБУДОВИ І ДОСЛІДЖЕННЯ ЙОГО МОДЕЛЕЙ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ДОДРУКАРСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ ВИДАНЬ НА ПІДСТАВІ ПОБУДОВИ І ДОСЛІДЖЕННЯ ЙОГО МОДЕЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний університет “Львівська політехніка”
Калиній Ірина Василівна
УДК 655.59+881.3
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ДОДРУКАРСЬКОЇ
ПІДГОТОВКИ ВИДАНЬ НА ПІДСТАВІ ПОБУДОВИ
І ДОСЛІДЖЕННЯ ЙОГО МОДЕЛЕЙ
01.05.02 – математичне моделювання
та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській академії друкарства
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Сеньківський Всеволод Миколайович,
Українська академія друкарства,
завідувач кафедри прикладної математики
та комп’ютерних інфомаційних систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Матвійчук Ярослав Миколайович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри “Теоретична радіотехніка
та радіовимірювання”
кандидат технічних наук, доцент
Ковальський Богдан Михайлович,
Українська академія друкарства,
завідувач кафедри “Технологія додрукарських про-
цесів”
Провідна установа Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
Видавничо-поліграфічний інститут
Захист відбудеться “ 30 ” червня 2005 р. о 1500 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “26” травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Федасюк Д.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Додрукарська підготовка видань в сучасних технологіях ви-пуску книжкової продукції в основному повністю комп'ютеризова-на і здійснюється за рахунок використання іноземних програмних пакетів – основи сучасних комп’ю-терних видавничих систем різного спрямування та призначення. Оцінка ситуації, що склалася в книговидавничій сфері, свідчить про те, що глобальна комп'ютеризація в цій галузі не принесла очікуваних результатів. Продовжується спад обсягів друкованої продукції, випуск книг не відповідає потребам суспільства. Не забезпечується належна якість видань. Оскільки за браком коштів власні фундаментальні розробки в цьому напрямі не ведуться, наукові дослідження вказаної проблематики доцільно спрямувати на удосконалення процесу додрукарської підготовки книжкових видань взагалі та його складових зокрема.
Відсутність систематизованого досвіду використання комп’ютерних видавничих систем, всесторонньої класифікації та аналізу можливостей най-більш вживаних програмних пакетів уповільнює процес вироблення реко-мендацій до сфери їх застосування з огляду на види та складність продукції, наявність технічних засобів, технологію виготовлення, кваліфікацію персоналу. Сучасні комп’ютерні технології потребують нових підходів до оцінки складності видань. Традиційні способи визначення груп складності, запропоновані ще в часи ручного складання, в сучасних умовах не можуть використовуватися і не мають сенсу. Поняття "складність видання" стосується, в першу чергу, потужностей і можливостей програмного пакету, засобами якого здійснюється опрацювання його складових елементів, та часу їх введення в комп’ю-тер, тобто тривалості клавіатур-ного процесу підготування вихідних даних. Окремого розгляду та дослідження потребують задачі структурної ідентифікації книжкових видань, вибору оптимальних моделей взаємозв’язків і взаємодії між вимогами, які стосуються правил верстання сторінок складних книжкових видань. Неповністю розв’язані задачі передавання текстової та графічної інформації каналами зв’язку, що містять перешкоди, актуальні для скорочення загального часу отри-мання друкованої продукції .
Отже, удосконалення складових процесу додрукарської підготовки книжкових видань з використанням комп’ютерних видавничих технологій на підставі побудови та дослідження відповідних моделей є важливою та актуальною задачею сучасного книговидання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ДОДРУКАРСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ ВИДАНЬ НА ПІДСТАВІ ПОБУДОВИ І ДОСЛІДЖЕННЯ ЙОГО МОДЕЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок