Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА КОНТРОЛЮ БЕЗПЕКИ РОБІТ ПО ПОПЕРЕДЖЕННЮ АВАРІЙ

ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА КОНТРОЛЮ БЕЗПЕКИ РОБІТ ПО ПОПЕРЕДЖЕННЮ АВАРІЙ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА КОНТРОЛЮ БЕЗПЕКИ РОБІТ ПО ПОПЕРЕДЖЕННЮ АВАРІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
АВТОМОБІЛЬНО-ДОРОЖНІЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бабенко Ірина Олексіївна
УДК 681.7.08:351.785
ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА
КОНТРОЛЮ БЕЗПЕКИ РОБІТ
ПО ПОПЕРЕДЖЕННЮ АВАРІЙ
Спеціальність 05.26.01 – Охорона праці
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Бажинов Олексій Васильович,
Харківський національний автомобільно-дорожній
університет, завідувач кафедри
автомобільної електроніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дзюндзюк Борис Васильович,
Харківський національний
університет радіоелектроніки,
завідувач кафедри охорони праці;
кандидат технічних наук, професор
Коржик Борис Михайлович,
Харківська національна академія
міського господарства,
завідувач кафедри безпеки життєдіяльності
Захист відбудеться “10січня 2008 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .059.01 у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою:
61002, м. Харків, вул. Петровського, 25
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету
Автореферат розісланий “4грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. В. Кіяшко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зі статистичного збірника “Регіони України” 2006 року видно, що кількість потерпілих від травматизму, пов’язаного з виробництвом, та кількість загиблих від такого травматизму дуже велика і складає по Україні за 2005 рік 989 померлих та 21175 потерпілих.
За даними Харківської державної інспекції з промислової безпеки, охорони праці та гірничого надзору кількість потерпілих на транспорті за 2004–2006 роки склала 113 осіб.
Аналіз причин травматизму показав, що значна частина нещасних випадків з людьми викликана обваленням (падінням) конструкцій, які монтуються; недосконалістю та помилками при виборі оснащення при виконанні рятувальних робіт. Виділимо окрему групу протяжних об'єктів, і конкретно мости, будівельні споруди та транспортні комунікації, на яких особливо важливо виконувати всі правила охорони праці та стежити за геометрією цього об'єкта, тому що її зміна може викликати аварії та нещасні випадки. Після аварії житлового будинку у Дніпропетровську, аквапарку в Москві та мосту у Таїланді особливо гостро стала проблема створення ефективних систем контролю за поточним механічним станом будівель та споруд. У цьому ракурсі головну роль відіграє контроль геометричних параметрів. Оскільки інформація про теперішній стан споруд відсутня, виникає необхідність забезпечення безпечних умов працюючих на об’єкті людей та попередження аварій на транспортних комунікаціях, забезпечення високої точності вимірів, безперервного контролю параметрів об'єктів і систем, оперативного виконування обробки результатів і автоматичної реєстрації їх в реальному масштабі часу.
Методи, засновані на оптичному скануванні, оптоелектронні пристрої, засоби часово-імпульсної обробки даних відповідають сформульованим вимогам. Проте, дотепер вони не знайшли широкого застосування в практиці контролю безпеки робіт та попередження аварій і потребують проведення спеціального теоретичного та експериментального обґрунтування. Це дозволить підвищити ефективність, точність і надійність контролю з метою забезпечення необхідних умов праці та попередження аварій.
Таким чином, створення інформаційно-вимірювальної системи контролю безпеки робіт на робочих місцях транспортних комунікацій за допомогою оптоелектронного сканування, визначення геометричних параметрів виробів і середовища з метою попередження аварій та руйнувань і створення системи життєзабезпечення на робочому місці є актуальною задачею як в теоретичному, так і в практичному плані.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика роботи відповідає Державній науково-технічній програмі “Ресурс” (постанова Кабінету Міністрів України № 1331 від 8 жовтня 2004 року) та Національним програмам інформатизації України та розвитку автомобілебудування України (Розділ 7, “Електронне устаткування автотранспортних засобів”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА КОНТРОЛЮ БЕЗПЕКИ РОБІТ ПО ПОПЕРЕДЖЕННЮ АВАРІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок