Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА ОКСАНИ ЛЯТУРИНСЬКОЇ

ПОЕТИКА ОКСАНИ ЛЯТУРИНСЬКОЇ

Назва:
ПОЕТИКА ОКСАНИ ЛЯТУРИНСЬКОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,26 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ЛЕВЧУК Тереза Петрівна
На правах рукопису
УДК 809.1
ПОЕТИКА ОКСАНИ ЛЯТУРИНСЬКОЇ
10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії та історії української літератури Волинського державного університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат філологічних наук, доцент
Рисак Олександр Опанасович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, доцент кафедри української літератури
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, доцент
Іванюк Борис Павлович,
Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри румунської та класичної філології (секція теорії та історії світової літератури)
кандидат філологічних наук
Будний Василь Володимирович,
Львів-ський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри української літератури
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, кафедра світової літератури, м. Дрогобич
Захист відбудеться 29.09.2000 р. о 147 годині на засіданні спеціалізо-ваної вченої ради К.35.051.13 у Львівському національному універси-теті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Універси-тетська, 1, тел. __20) Міністерства освіти і науки України.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано 29.08.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Івашків В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Дослідження індивідуальної поетики є актуальною проблемою сучасного літературознавства. Теоретичний аспект нашого дослідження поєднується з потребою вивчення творчості письменників української діаспори. Художня творчість Оксани Лятуринської (1902-1970) – талановитої письменниці, перекладача, скульптора, художника – органічна складова і невід’ємна частина культури українського народу, без якої уявлення про національний літературний процес ХХ століття буде неповним.
На жаль, ще й сьогодні український читач не має вітчизняного видання творів письменниці-емігрантки – “Зібрані твори” О.Лятуринської вийшли друком у Канаді 1983 року. На материкову Україну її спадщина повертається поки що в журнальних публікаціях, антологіях, хрестоматіях, в одиничному випадку – окремо укладеною збіркою ( Лятуринська О. Знаю казку: вірші, оповідання. – К.: Веселка, 1995). Як у час виходу перших збірок письменниці, так і сьогодні творчість О.Лятуринської викликає професійний інтерес літературознавців, а весь її різнобічний мистецький доробок цікавить науковців-гуманітаріїв загалом. Своє вагоме слово про особу та художні твори майстра сказали її сучасники – В.Барка, М.Битинський-Оверкович, Ю.Бойко, Ю.Клен, Ю.Лавріненко, Г.Лащенко, Є.Маланюк, М.Оглоблін-Глобенко, У.Самчук, Яр Славутич, Ю.Шерех. Сучасні дослідження життя і творчості О.Лятуринської представлені статтями у всеукраїнських, а також місцевих часописах. Це насамперед праці М.Ільницького, О.Сліпушко, Г.Чернихівського та ін. Ґрунтовний характер мають розвідки, вміщені у збірниках научкових праць та науково-популярних виданнях. Серед таких – статті П.Кононенка, Т. Салиги, Я.Поліщука.
Основні напрями осмислення та інтерпретації мистецького доробку О.Лятуринської намітились ще її сучасниками. Глибокий і багатоаспектний аналіз літературної творчості письменниці простежуємо в праці Ю.Шереха “Над купкою попелу, що була Оксаною Лятуринської” та статті Ю. Бойка “Поезія Оксани Лятуринської”. Дослідники звернули увагу на фольклорну першооснову художніх творів поетеси, їх історизм, стильову довершеність.
Проблему традицій та новаторства, мистецьких взаємовпливів у творчості О.Лятуринської порушує Ю.Бойко. Праця ж Ю.Шереха поєднує в собі аналіз прози письменниці, її літературно-критичних статей та фольклористичних нарисів, поеми “Єроним”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОЕТИКА ОКСАНИ ЛЯТУРИНСЬКОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок