Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ У ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ У ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ У ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
ШАРКОВА НАТАЛІЯ ФЕДОРІВНА
УДК 159.922.6
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ У ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Носенко Елеонора Львівна,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра педагогічної психології та англійської мови, завідувач
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук,
старший науковий співробітник
Піроженко Тамара Олександрівна,
Київський міжнародний університет МОН
України, кафедра психології, завідувач
кандидат психологічних наук, доцент
Литвиненко Ірина Сергіївна,
Миколаївський державний університет імені
В.О. Сухомлинського, кафедра загальної та
вікової психології, завідувач
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського (м. Одеса), кафедра теорії та методики практичної психології
Захист відбудеться 20 березня 2007 р. об 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розіслано 19 лютого 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Основні тенденції перебудови системи освіти в Україні на сучасному етапі її розвитку визначаються активізацією процесів інтеграції країни в європейське та світове співтовариство й спрямовані на поліпшення навчання іноземних мов на всіх етапах її засвоєння, зокрема на початковому. Міністерство освіти і науки України прийняло рішення сконцентрувати навчання іноземних мов переважно в початковій школі. З урахуванням вимог часу в новій редакції програми виховання дітей дошкільного віку “Малятко”, що розроблена Інститутом проблем виховання АПН України та рекомендована Міністерством освіти і науки України до впровадження, визначено обсяг знань з іноземної мови для дітей дошкільного віку, які можуть вивчати її за ініціативою дошкільних закладів та за бажанням батьків.
Проте психологічні засади дошкільного навчання іноземних мов практично не розроблені, пізнавальні можливості дітей дошкільного віку далеко не повністю використовуються при сімейному та інституційному вихованні дітей. У цьому контексті, а також у зв‘язку з всезростаючим соціальним попитом на навчання дошкільників іноземних мов, проблема дисертаційного дослідження набуває особливої актуальності.
В методиці викладання іноземних мов в умовах дошкільного навчального закладу було розроблено декілька стратегій навчання, серед яких основними є: а) стратегія навчання із опорою на імітаційні здібності дитини, що реалізуються в роботі із базовими зразками висловлювань (Полонська Т.К., Футерман З.Я., Чернякова О., Шкваріна Т.М., Opal Dunn, Penny A. Freppon, Ellen McIntyre, M.Williams, Ji Yuhua); б) стратегія засвоєння мови у конкретно-практичній, зокрема пізнавальній діяльності дитини (Вронська І., Імедадзе Н.В., Brumfit C., Feunteun A., Moon J., Tongue R., Vale D.) в процесі малювання, засвоєння основ арифметики (Бахталіна О.Ю.), з використанням системи навчально-комунікативних ігор (Негневицька О.І., Шахнарович О.М., Шкваріна Т.М.), у різних за віковим складом групах (Рейпольська О.Д.); в) стратегія опори на встановлення емоційно-особистісного контакту між дорослим і дитиною при навчанні іноземної мови (Горлова Н.О.); г) стратегія інтегрування навчання мов у краєзнавчу підготовку дитини (Першукова О.О.). Проте, на жаль, оптимального психологічно обґрунтованого методу навчання дошкільників іноземної мови поки ще не розроблено.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ У ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок