Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕЛИКІ ДЕФОРМАЦІЇ КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ АНІЗОТРОПНИХ ГІПЕРПРУЖНИХ ТІЛ ОБЕРТАННЯ

ВЕЛИКІ ДЕФОРМАЦІЇ КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ АНІЗОТРОПНИХ ГІПЕРПРУЖНИХ ТІЛ ОБЕРТАННЯ

Назва:
ВЕЛИКІ ДЕФОРМАЦІЇ КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ АНІЗОТРОПНИХ ГІПЕРПРУЖНИХ ТІЛ ОБЕРТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А.М. ПІДГОРНОГО
МІСЮРА Євгенія Юріївна
УДК 539.3
ВЕЛИКІ ДЕФОРМАЦІЇ КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ АНІЗОТРОПНИХ
ГІПЕРПРУЖНИХ ТІЛ ОБЕРТАННЯ
01.02.04 – Механіка деформівного твердого тіла
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної механіки в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Кантор Борис Якович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
завідувач відділу міцності тонкостінних конструкцій
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Морачковський Олег Костянтинович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут” МОН України
завідувач кафедри теоретичної механіки
доктор технічних наук, доцент
Сало Валентин Андрійович,
Військовий інститут внутрішніх військ МВС України
професор кафедри інженерної механіки
Провідна установа – Інститут технічної механіки НАН України і НКА України, відділ міцності, динаміки і технології виготовлення конструкцій, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 18 травня 2006 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, Харків – 46, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, Харків – 46, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “ 15 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук О.О. Стрельнікова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтерес до фізично і геометрично нелінійних задач механіки деформівного твердого тіла пов'язаний з їх великим теоретичним значенням для розвитку нелінійної механіки, а також з потребами сучасної техніки. На цей час у науковій літературі відома значна кількість публікацій, присвячених вивченню задач про визначення напружено-деформованого стануНДС) однорідних та кусково-однорідних ізотропних тіл обертання при малих деформаціях. Однак істотно менше робіт, в яких одночасно враховуються фізична і геометрична нелінійності (піддатливість тіла при великих деформаціях) і анізотропія матеріалу. Врахування двох видів нелінійності необхідно для дослідження поведінки гумовоподібних тіл.
Саме така постановка проблеми характерна, зокрема, для розрахунків НДС антисейсмічних опор, амортизаторів, шлангів та інших конструкцій, виконаних з піддатливих матеріалів, які з'єднані з жорсткими елементами. Становить інтерес розвиток методів розв'язання задач у контактній постановці, тому що в деяких випадках при роботі таких конструкцій виникає змінна зона контакту між піддатливими та жорсткими деталями.
Іншою широкою галуззю застосування зазначеної постановки проблеми є задачі біомеханіки – одного з порівняно нових та перспективних напрямів механіки деформівного твердого тіла. Так, багато досягнень є в галузі моделювання серцево-судинної системи людини та дослідження різних захворювань серця з точки зору механіки. Особливий інтерес становить аналіз НДС стінок серця, зокрема стінок його лівого шлуночка (ЛШ). Матеріал серця має нелінійні властивості, трансверсальну ізотропію (транстропію), велику піддатливість та кускову однорідність при різних захворюваннях.
Перераховані вище задачі є нелінійними, тому для їхнього розв'язання необхідно застосовувати чисельні методи.
Таким чином, розвиток методики розв'язання фізично і геометрично нелінійних задач для майже нестисливих кусково-однорідних анізотропних гіперпружних тіл обертання методом скінченних елементів (МСЕ) на основі варіаційного принципу можливих переміщень є актуальною проблемою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі теоретичної механіки Харківського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВЕЛИКІ ДЕФОРМАЦІЇ КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ АНІЗОТРОПНИХ ГІПЕРПРУЖНИХ ТІЛ ОБЕРТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок