Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИДНІПРОВСЬКОЇ ЗАЛІЗНИЦІ (друга половина XIX – початок XX століть)

ІСТОРИЧНО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИДНІПРОВСЬКОЇ ЗАЛІЗНИЦІ (друга половина XIX – початок XX століть)

Назва:
ІСТОРИЧНО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИДНІПРОВСЬКОЇ ЗАЛІЗНИЦІ (друга половина XIX – початок XX століть)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,85 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТЕХНОЛОГІЙ ТРАНСПОРТУ
КРИПАК Юрій Васильович
УДК 629.4.01
ІСТОРИЧНО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИДНІПРОВСЬКОЇ ЗАЛІЗНИЦІ
(друга половина XIX – початок XX століть)
07.00.07 – історія науки і техніки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі досліджень з історії науки і техніки ім. О.П. Бородіна Київського університету економіки і технологій транспорту Міністерства транспорту та зв`язку України
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор
Пилипчук Олег Ярославович,
Київський університет економіки і технологій
транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України,
завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Гріффен Леонід Олександрович,
Центр пам'яткознавства НАН України
та Українське товариство охорони пам’яток історії
і культури України, провідний науковий співробітник
кандидат історичних наук
Остафійчук Василь Орестович,
Чернівецький технікум залізничного транспорту
Міністерства транспорту та зв`язку України,
заступник директора
Захист відбудеться “16” листопада 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.280.02 у Київському університеті економіки і технологій транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича, 19
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського університету економіки і технологій транспорту за адресою: 03049, м. Київ,
вул. Лукашевича, 19
Автореферат розіслано “16” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук,
професор О.І.Барабаш
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна переживає складний період свого становлення як самостійної європейської держави. На даний період наша країна відтворює свою державність, налагоджує власне господарське життя. Однак, перехід від планових до ринкових відносин надзвичайно важкий. Ось чому за цих обставин важливим є звернення до історії розвитку залізничного транспорту на теренах України, оскільки залізничні комунікації відігравали і відіграють вирішальну роль при здійсненні масових перевезень пасажирів і вантажів, органічно поєднуючи інтереси населення і економіки, впливають на загальний мобілізаційний стан країни. Проаналізувати сучасний стан залізничного транспорту України та спрогнозувати перспективи його подальшої модернізації можна також і через його історію та розкриття роботи окремих залізниць в певні періоди часу. Подібний підхід дає реальну можливість ліквідувати низку невідомих і поки-що мало висвітлених істориками науки і техніки питань, що органічно пов'язані з формуванням та функціонуванням мережі трансмагістральних і особливо локальних залізниць України. Саме тому феноменальним явищем не лише українського, а й світового залізничного транспорту, яке потребує комплексного дослідження є Придніпровська залізниця, яка почала функціонувати у 1873 році і функціонує досі. Ця самобутня магістраль зацікавила дослідників ще в кінці ХІХ ст., однак, особливо зріс до неї інтерес у другій половині ХХ – на початку ХХІ століть. І це зрозуміло, адже знання конкретного внеску, зробленого попередниками до загального розвитку залізничної справи сприяє виробленню більш глибокого уявлення про її сучасний стан. В даному контексті вивчення наукової спадщини тих, хто був творцем історії залізничного транспорту, стає нагальною потребою. Сьогодні, коли Україна дедалі впевненіше заявляє про себе як залізничну державу, коли окремі заяви отримують все вагоміше підкріплення у вигляді міжнародних проектів та договорів про співпрацю, особливо актуальним є розкриття справжньої картини історії створення залізничного транспорту на території України, зокрема Придніпровської залізниці.
Сучасні проблеми залізничного транспорту дуже схожі з тими проблемами, які виникали на Придніпровській залізниці в перші десятиліття її діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІСТОРИЧНО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИДНІПРОВСЬКОЇ ЗАЛІЗНИЦІ (друга половина XIX – початок XX століть)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок