Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДЯНСЬКА ДЕРЖАВА І РОСІЙСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ВІДНОСИН НА МАТЕРІАЛАХ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ (1943-1964 рр.)

РАДЯНСЬКА ДЕРЖАВА І РОСІЙСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ВІДНОСИН НА МАТЕРІАЛАХ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ (1943-1964 рр.)

Назва:
РАДЯНСЬКА ДЕРЖАВА І РОСІЙСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ВІДНОСИН НА МАТЕРІАЛАХ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ (1943-1964 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,14 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г. С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Луковенко Ілля Геннадійович
УДК 322:281.93:94(477.62)”1943/1964”
РАДЯНСЬКА ДЕРЖАВА І РОСІЙСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ВІДНОСИН НА МАТЕРІАЛАХ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ (1943-1964 рр.)
09.00.11 – релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному інституті штучного інтелекту Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник член-кореспондент Національної
академії наук України, професор
Шевченко Анатолій Іванович,
ректор Донецького державного
інституту штучного інтелекту
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
Панченко Петро Пантелеймонович,
професор кафедри історії України та
правознавства Київського міського
педагогічного університету ім. Б. Грінченка
 
кандидат історичних наук
Вільховий Юрій Віталійович,
докторант кафедри історії України
Полтавського державного педагогічного
університету ім. В. Г. Короленка
Захист відбудеться „25” грудня 2007 року о 14-й годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 при Інституті філософії імені Г. С. Сковороди Національної академії наук України
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України (01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано „24” листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент О. В. Бучма
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Здобуття незалежності відкрило широкі можливості для вільного розвитку в Україні релігій понад ста різних напрямків. В свою чергу це ставить перед українською державою завдання формування такої системи державно-церковних відносин, яка відповідала б нормам сучасного демократичного суспільства.
На жаль, в сучасній системі державно-церковних відносин в Україні існує ще багато проблем, пов’язаних із комплексом церковно-громадських, церковно-політичних, церковно-правових аспектів як загальнодержавного, так і регіонального вимірів, які своїм корінням сягають недавнього минулого – років соціалістичного суспільства, коли атеїстична ідеологія була державною. Тому актуальною постає проблема подолання складного та суперечливого досвіду державно-церковних відносин тоталітарної доби, на що й зорієнтований Законі України „Про свободу совісті та релігійні організації”. Відповідно виникає необхідність ретельного вивчення характеру й форм відносин держави з релігійними організаціями, зокрема православними, у нашій країні в радянські часи.
В цьому контексті набуває особливої актуальності дослідження в історичній ретроспективі регіональних особливостей здійснення державно-церковних відносин, що сприятиме більш повному розумінню сучасних проблем у цій сфері в тому чи іншому регіоні країни. З огляду на це важливого значення набуває вивчення досвіду державно-церковних відносин в індустріальному регіоні Донеччини. Особливості історичного шляху цієї невід’ємної частини України, її етнічного та культурного розвитку призвели до виникнення таких проблем у сфері національного та духовно-релігійного відродження, які не притаманні іншим регіонам. Корені цих проблем можна віднаходити в таких особливостях соціально-політичного та духовного розвитку Донеччини, як урбаністичність, індустріально-промислова орієнтованість економіки, велика поліетнічність, а відтак і полікультурність та поліконфесійність її населення та ін. Специфічні умови формування та неоднорідний склад населення спричинили відірваність його від своїх національних коренів. До того ж, протягом досить тривалого часу акцентувалась і утверджувалася російська культурна орієнтованість розвитку регіону, всіляко применшувалась його належність до України, її культури, її релігійних спільнот. Внаслідок цього менше уваги приділялося питанням національно-духовного розвитку, що призвело до домінування „радянської свідомості” у значної більшості населення краю, відокремлення його духовності від розвитку в загальноукраїнському контексті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РАДЯНСЬКА ДЕРЖАВА І РОСІЙСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ВІДНОСИН НА МАТЕРІАЛАХ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ (1943-1964 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок