Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> біотехнічна система нормалізації функціонального стану людини

біотехнічна система нормалізації функціонального стану людини

Назва:
біотехнічна система нормалізації функціонального стану людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
міністерство освіти і науки україни
харківський національний університет радіоелектроніки
Ярута Віктор Олексійович
УДК 615.471+612.014.42+62-503.55 (043.5)
біотехнічна система нормалізації функціонального стану людини
Спеціальність 05.11.17 – біологічні та медичні прилади і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа:
Захист відбудеться “    квітня   2006 р. о  00  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.05 при Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “    березня   2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.П. Мустецов
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Відомо, що людина вимушена постійно адаптуватися до безперервних змін зовнішнього середовища. Особливістю такої адаптації, яка відрізняє людину від інших біо-логічних об’єктів, є її властивість не змінюватися під впливом цього середовища, а за допомогою різних технічних засобів створювати умови, що забезпечують збереження гомеокінезу на всіх системно-структурних рівнях її організму. Таким чином, людина створює різноманітні біотехнічні системи (БТС), які складаються з її організму та технічних засобів життєзабезпечення. Серед різ-них типів БТС важливе місце посідають БТС медичного призначення (БТС М). Це зумовлено особливістю їх цільової функції: підтримка стану здоров’я людини, що входить до складу БТС М.
Еволюційний аналіз БТС М свідчить, що серед трьох основних їх компонентів: пацієнт, лікар та медичні технічні засоби (МТЗ) – найбільше змінюються МТЗ. Але традиційна їх побудова у ви-гляді спеціалізованих блоків призвела до великого їх різноманіття, ускладнила їх використання лі-карем та обслуговування малим за чисельністю технічним персоналом. До того ж діагностика й терапевтичний вплив не завжди точні, адекватні й своєчасні.
Ефективність використання МТЗ можна підвищувати завдяки універсалізації вимірювань біоелектричних параметрів створенням БТС М нормалізації функціонального стану людини (БТС Н), які в принципі дозволяють через дискретизацію вимірюваних величин та керуючих впливів здійснювати автоматизовану діагностику та управління станом пацієнта в спокої або русі в режимі розділення реального часу. Таким чином, задача створення БТС Н є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано згідно з науковим напрямом “Моделювання процесів діагностики, лікування і життє-забезпечення людини” Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ), є частиною планових робіт кафедри біомедичних електронних пристроїв та систем ХНУРЕ за комплексною держбюджетною НДР №128 – (№ ДР U001946).
Метою є розробка методологічних основ побудови біотехнічної системи нормалізації функціонального стану людини. Для досягнення мети вирішуються такі завдання.
1.
Вибрати методи діагностики та корекції функціонального стану людини для використання їх у БТС Н.
2.
Розробити методики діагностики функціонального стану людини за електрофізіологічними показниками для проведення довготривалих досліджень у режимі розділення реального часу.
3.
Удосконалити засоби первинного отримання медико-біологічної інформації.
4.
Розробити структуру й алгоритм роботи БТС Н, а також надати основні рекомендації щодо медико-технічних вимог до розробки її технічної підсистеми. Реалізувати й експериментально дослідити макети окремих функціональних блоків БТС Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: біотехнічна система нормалізації функціонального стану людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок