Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання системи захисту інформації у реляційних базах даних

Моделювання системи захисту інформації у реляційних базах даних

Назва:
Моделювання системи захисту інформації у реляційних базах даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “Львівська політехніка”
Тарасов Дмитро Олександрович
УДК 51.001.57+004.652.4:004.056.5
Моделювання системи захисту інформації у реляційних базах даних
Спеціальність 01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор технічних наук, доцент
Пасічник Володимир Володимирович,
завідувач кафедри “Інформаційні системи та мережі” Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти - | доктор фізико-математичних наук, професор
Цегелик Григорій Григорович,
завідувач кафедри математичного моделювання соціально-економічних процесів Національного університету ім. Івана Франка (м. Львів)
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Русин Богдан Павлович,
завідувач відділу методів і систем обробки, аналізу і ідентифікації зображень Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України (м. Львів)
Провідна установа - | Харківський національний університет радіоелектроніки (м. Харків)
Захист відбудеться 14 березня 2003р. о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12)
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “13” лютого 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор Федасюк Д.В.
загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Вирішення такої складної задачі як захист даних у інформаційних системах (ІС) базується на комплексному аналізі загроз та особливостей ІС і побудові математичної моделі системи захисту інформації (СЗІ). Відсутність адекватної моделі зменшує ефективність заходів щодо захисту інформації та призводить до складнощів та некерованості процесів підтримання належного рівня безпеки.
Враховуючи масовість використання реляційних баз даних (БД), велику кількість накопиченої в наявних БД інформації з різних предметних областей, існування стандартизованого інструментарію систем керування базами даних (СКБД), у роботі основна увага звертається на моделювання СЗІ саме реляційних баз даних, розглядаючи захист інших компонент ІС в міру необхідності.
Присвячені побудові моделей СЗІ БД роботи ґрунтуються на працях таких авторів, як CoddMaier., BellD., GriffithsLaPadulaWadeСтогній А.А. За останні два десятиліття над розробленням моделей СЗІ та методів захисту інформації БД працювали Герасименко В.А., Гришин С.Г., Дейт К. Дж., Домарев В.В., Мельников В.В., Петров В.А., Пискарев А.С., Хорошко В.А., Хоффман Л.Дж., Шеин А.В., BertinoChomickiDenningFaginGal-Oz N., GertzJajodiaLindsayLipeckW., Lunt T.F., QianWilmsта інші.
Проведений аналіз сучасного стану досліджень у галузі інформатики, теорії БД, теорії прийняття рішень, захисту інформації вказує на наявність ряду нерозв’язаних проблем. Серед них:
·
відсутні математичні моделі СЗІ реляційних БД з врахуванням необхідності у статистичному захисті інформації, квотах, оптимізації ресурсоємності СЗІ, аудиті на рівні кортежів та значень атрибутів кортежів, забезпеченні можливості відтворити історію змін даних за довільний проміжок часу;
·
недостатньо розроблена методологія проектування схем реляційних БД з врахуванням потреб у захисті інформації;
·
наявні моделі недостатньо якісно вирішуються задачі авторизації для користувачів СКБД та ряд спеціальних задач захисту БД (статистичний захист, захист від отримання надлишкової інформації тощо).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалась в рамках пріоритетного наукового напрямку Міністерства освіти України “Перспективні інформаційні технології, прилади комплексної автоматизації, системи зв’язку” по темах: “Дослідження процесів проектування розподілених інтелектуальних інформаційних систем прийняття рішень для слабоструктурованих проблем на основі реляційних баз даних (на прикладі сфери фінансів, бізнесу та управління)”, шифр 0196U000179; “Розробка макетів та моделей для проектування розподілених інтелектуальних інформаційних систем, алгоритмів і програм виявлення та апробації систем переваг особи, що приймає рішення, методів відсіювання та відбору альтернатив в слабоструктурованому середовищі”, шифр 0198U002391.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Моделювання системи захисту інформації у реляційних базах даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок