Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТАЙВАНЬ ТА ПОЛІТИКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ НА ДАЛЕКОМУ СХОДІ В 20 – 90-х РОКАХ ХІХ СТОЛІТТЯ

ТАЙВАНЬ ТА ПОЛІТИКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ НА ДАЛЕКОМУ СХОДІ В 20 – 90-х РОКАХ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ТАЙВАНЬ ТА ПОЛІТИКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ НА ДАЛЕКОМУ СХОДІ В 20 – 90-х РОКАХ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,36 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
НАБОКА Олександр Вікторович
УДК 94 (529.1): 327 (420) „182/189”
ТАЙВАНЬ ТА ПОЛІТИКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ
НА ДАЛЕКОМУ СХОДІ В 20 – 90-х РОКАХ ХІХ СТОЛІТТЯ
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії та міжнародних відносин Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор історичних наук, професор
Бур'ян Михайло Степанович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Рубель Вадим Анатольович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії стародавнього світу та середніх віків;
кандидат історичних наук, доцент
Шелюто Володимир Михайлович
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
доцент кафедри світової філософії та естетики
Провідна установа – | Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики |
Захист відбудеться 26.06. 2006 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а, корп. 1, ауд. 241.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а).
Автореферат розісланий 24.05. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. В. Довжук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Майже шістдесят років минуло з того часу, коли питання про політичний статус Тайваню (Формози) опинилося в центрі уваги світового співтовариства. Всі спроби вирішити означену проблему за допомогою зброї не завершилися успіхом й залишали дійсною загрозу подальшого загострення конфлікту. У Тайванський протоці зіткнулися інтереси США та КНР, негативні наслідки чого відчувалися далеко за межами геополітичного трикутника Пекін – Вашингтон – Тайбей.
Для того, щоб зрозуміти сутність існуючих на сьогодні проблем треба пам’ятати, що коріння напруженості в Тайванській протоці сягають у далеке минуле. Контроль над Тайванем, який є географічним центром Східної Азії, надавав можливість розповсюджувати військово-політичний та економічний вплив на Далекому Сході. Саме тому острів неодноразово ставав об’єктом експансії з боку Голландії, США, Японії, Іспанії, Прусії та Франції. Всі держави, які претендували на домінуючи позиції у регіоні, намагалися включити Тайвань у сферу свого впливу.
Але саме Великобританія, починаючи з 20-х років ХІХ століття, діяла найбільш ефективно. Саме тому свого часу її політика стала фундаментом, на якому будувалися міжнародні відносини у Тайванській протоці. Тому всебічне дослідження тайванської політики Уайтхоллу у 20 – 90-х роках ХІХ століття є важливим для розуміння багатьох проблем, які і зараз існують на Далекому Сході. Англійське проникнення до Тайваню спричинило істотні зміни економічної системи острову, яка згодом перетворилась на невід’ємну частину загальносвітового ринку. Все це дозволило створити на Тайвані надзвичайно ефективну економічної модель, основи якої формувалися як у ХІХ столітті в умовах британської економічної експансії, так і згодом, незважаючи на те, що острів залишався предметом змагань між великими державами.
Важливість обраної теми, підтверджується і тим фактом, що Україна неодноразово заявляла про свої наміри активізувати свою політику на Далекому Сході, що обумовлюється у тому числі й підвищеним інтересом до господарчої моделі Тайваню, яка блискуче доказала свою життєздатність.
Таким чином тема, обрана для дослідження, є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ТАЙВАНЬ ТА ПОЛІТИКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ НА ДАЛЕКОМУ СХОДІ В 20 – 90-х РОКАХ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок