Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ БАГАТОШАРОВИХ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ КЕРАМІЧНИХ ПЛАСТИН ГРУПИ ЗАСТОСУВАННЯ Р10

ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ БАГАТОШАРОВИХ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ КЕРАМІЧНИХ ПЛАСТИН ГРУПИ ЗАСТОСУВАННЯ Р10

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ БАГАТОШАРОВИХ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ КЕРАМІЧНИХ ПЛАСТИН ГРУПИ ЗАСТОСУВАННЯ Р10
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,93 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ситник Олексій Олексійович
УДК 621.9.025.7
ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ БАГАТОШАРОВИХ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ КЕРАМІЧНИХ ПЛАСТИН ГРУПИ ЗАСТОСУВАННЯ Р10
Спеціальність 05.03.01 –
Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кіровоград - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Металорізальні верстати та системи” Кіровоградського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник : кандидат технічних наук, доцент
Надєїн Владислав Семенович,
Кіровоградський державний технічний університет,
доцент кафедри “Металорізальні верстати та системи”.
Офіційні опоненти : доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Клименко Сергій Анатолійович,
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля
Національної академії наук України, завідувач відділом
nехнологічного управління якістю обробки поверхонь;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Мироненко Євгеній Васильович,
Донбаська державна машинобудівна академія,
доцент кафедри "Металорізальні верстати та інструменти".
Провідна установа:
Національний технічний університет України “Харківський політехнічний інститут”, кафедра “Різання матеріалів та різальні інструменти”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 11 квітня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.073.01 у Кіровоградському державному технічному університетi за адресою:
25006, м. Кіровоград, пр. Університетський, 8.
З дисертацiєю можна ознайомитися у бiблiотецi Кіровоградського державного технічного унiверситету за адресою: 25006, м. Кіровоград, пр. Університетський, 8.
Автореферат розiсланий 5 березня 2003 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради В.М. Каліч
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки України на період з 2002 до 2006 рр., затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1716 від 24.12.2001 р., є розробка технологій отримання нових високоміцних сталей і чавунів для машинобудування. Збільшення їх виробництва зумов-лює збільшення обсягів механічної обробки. Це свідчить про те, що в Україні виникла нага-льна проблема, зумовлена необхідністю високопродук-тивної обробки нових ефективних, але важкооброб-люваних, матеріалів, до яких належать поліпшені і загартовані сталі та чавуни високої міцності. Особливо це стосується обточування та профілювання фасонних поверхонь металопрокатних валків, каландрових валів, а також валів, які застосовуються у металопереробній та харчовій промисловості, і де доводиться стикатися з високою твердістю (твердість по Шору до 90 од.) поверхні, обробкою по кірці, підвищеною анізотропією властивостей поверхонь, що піддаються обробці. Крім того, гостро постає проблема токарної напівчистової та чистової обробки крупногабаритних валків з відбілених легованих чавунів, де необхідні висока розмірна точність на значних довжинах обробки та задовільна ударна стійкість. Тому підвищення за таких умов працездатності інструменталь-них матеріалів групи застосування Р10 для обробки поліпшених і загартова-них сталей та чавунів високої міцності з метою досягнення надійної та безвідмовної роботи різального інструмен-ту є актуальним.
Відо-мо, що кераміка є високо-твердим інструментальним матеріалом, який не піддається окисленню до досить високих температур, а також є нечуттєвим до хімічної взаємодії з оброблюваним матеріалом. Важливим фактором є також те, що у порівнянні з пластинами з над-твердих матеріалів кераміка має суттєво меншу вартість, кращу оброблюваність та більший ви-хід придатних пластин при їх виробництві. Разом з тим стримуючим фактором розширення областей застосування різальної кераміки є її низька теплопровідність, крихкість та відносно невисока міцність, що спричиняє крихкий характер катастрофічного руйнування пластин.
Відомі вітчизняні та зарубіжні розробки, спрямовані на підвищення фізико-механічних та експлуатаційних властивостей інструментального матеріалу легуванням або нанесенням зносостійких покриттів із карбіду та нітриду титану, оксиду алюмінію на непереточувані твердосплавні пластини, дозволяють частково покращити якість інструменту при незмінній його основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ БАГАТОШАРОВИХ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ КЕРАМІЧНИХ ПЛАСТИН ГРУПИ ЗАСТОСУВАННЯ Р10

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок