Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН НАЦІОНАЛЬНОГО У БУДЕННІЙ СВІДОМОСТІ СУСПІЛЬСТВА, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ

ФЕНОМЕН НАЦІОНАЛЬНОГО У БУДЕННІЙ СВІДОМОСТІ СУСПІЛЬСТВА, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ

Назва:
ФЕНОМЕН НАЦІОНАЛЬНОГО У БУДЕННІЙ СВІДОМОСТІ СУСПІЛЬСТВА, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,26 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСІТЕТ (м.Одеса) ім. К.Д.УШИНСЬКОГО
Імамвердієв Насімі Алакбар огли
УДК 1:316
ФЕНОМЕН НАЦІОНАЛЬНОГО У БУДЕННІЙ СВІДОМОСТІ СУСПІЛЬСТВА, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ
Спеціальність: 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і соціології Південноукраїнсь-кого державного педагогічного універсітету (м.Одеса) ім. К.Д.Ушин-ського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філософських наук
Кавалеров Анатолій Анатолійович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського,
в.о. доцента кафедри філософії і соціології
Офіційні опоненти – доктор політичних наук, професор
Наумкіна Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського,
зав. кафедри політичних наук
- кандидат філософських наук
Шелюк Василь Олександрович,
Рівненський гуманітарний університет,
доцент кафедри філософії
Провідна установа – Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН
України, відділ соціальної філософії, м. Київ
Захист відбудеться “3” грудня 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65091, м.Одеса, вул.Старопортофранківська, 26, ауд. 74.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім.К.Д.Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “23” жовтня 2002 .
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мисик І.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Активні трансформаційні процеси продовжують вносити в суспільство суттєві зміни, які проникають в усі сфери життєдіяльності людини і впливають на систему її ціннісних орієнтацій, потреби, інтереси, світогляд, ідеали тощо. Істотно змінилися міжнаціональні стосунки колишніх союзних республік. Будівництво незалежних держав викликало бурхливе відродження національних ідей, національної свідомості, культури, до яких зростає інтерес не лише на теоретичному, але і на буденному рівні суспільної свідомості. Незаперечним є той факт, що проникнення будь-яких теоретичних положень у глибини буденної свідомості мас забезпечує їх або ж утвердження і підтримку, або ж неприйняття і заперечення, що часто є однією з причин соціальних конфліктів. Суперечливість нинішніх процесів становлення і утвердження незалежних самостійних держав, їх національної політики, пошуки нових форм міжнаціональних стосунків, передусім на буденному рівні, вимагають невідкладного соціально-філософського їх осмислення, виявлення їх особливостей на рівні буденної суспільної свідомості, простеження тенденцій у сферах буття взагалі, і в національних зокрема. Буденна свідомість мас у цьому є найбільш об?єктивним показником суспільних настроїв і думок. Ріст національної самосвідомості як на теоретичному, так і на інших рівнях - це явище позитивне, оскільки без нього неможливий процес національного відродження народу. В той же час гіпертрофовані національні домагання окремих особистостей, соціальних груп, національних меншин, що перебувають у складі багатонаціонального соціуму, їх уявлення про винятковість нації, до якої вони належать, домінування таких переконань у масовій свідомості призводить до негативних наслідків у суспільних відносинах, а часто і до міжнаціональних конфліктів, що збуджує націоналістичні, шовіністичні почуття у їх негативному сенсі, спотворює нормальні людські стосунки. Поширення таких настроїв у буденній свідомісті створює підгрунтя для міжнаціонального розбрату у побутовій сфері.
Все це актуалізує необхідність дослідження проявів феномена національного у буденній свідомості суспільства в умовах його трансформації, виявлення їх особливостей, властивостей та форм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФЕНОМЕН НАЦІОНАЛЬНОГО У БУДЕННІЙ СВІДОМОСТІ СУСПІЛЬСТВА, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок