Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив прогресуючої та ранньої постінфарктної стенокардії на перебіг постінфарктного кардіосклерозу у хворих на гіпертонічну хворобу (клініко-інструментальні особливості, предиктори прогнозування нестабільного перебігу)

Вплив прогресуючої та ранньої постінфарктної стенокардії на перебіг постінфарктного кардіосклерозу у хворих на гіпертонічну хворобу (клініко-інструментальні особливості, предиктори прогнозування нестабільного перебігу)

Назва:
Вплив прогресуючої та ранньої постінфарктної стенокардії на перебіг постінфарктного кардіосклерозу у хворих на гіпертонічну хворобу (клініко-інструментальні особливості, предиктори прогнозування нестабільного перебігу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
2
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Міністерство охорони ЗДОРОВ’Я України
Івано-франківська державна медична академія
Білонько Оксана Феліксівна
УДК 616.132.2-008.64-071:616.12-009.72
Вплив прогресуючої та ранньої постінфарктної
стенокардії на перебіг постінфарктного кардіосклерозу
у хворих на гіпертонічну хворобу
(клініко-інструментальні особливості, предиктори
прогнозування нестабільного перебігу)
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Івано-Франківськ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті
ім. М.І. Пирогова
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор денисюк Віталій Іванович,
Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова
МОЗ України, кафедра госпітальної терапії № 2, завідувач кафедри
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Вакалюк Ігор Петрович,
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України,
кафедра госпітальної терапії № 1, професор кафедри
доктор медичних наук, професор Колчин Юрій Миколайович,
Луганський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра госпітальної терапії № 1, завідувач кафедри
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра госпітальної терапії № 1, професійної патології та клінічної фармакології
Захист дисертації відбудеться “04” вересня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.601.01 при Івано-Франківській державній медичній академії (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Івано-Франківської державної медичної академії за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 7.
Автореферат розісланий “31”липня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 20.601.01
доктор медичних наук, професор М.А.Оринчак
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Ішемічна хвороба серця (ІХС) і гіпертонічна хвороба (ГХ) є найбільш частими причинами серцево-судинної смертності населення України (В.М. Коваленко, 2003; Ю.М. Сіренко і співав., 2003). Незважаючи на сучасні досягнення в лікуванні, захворюваність на ІХС і ГХ прогресивно зростає, відповідно, збільшується і кількість хворих з ускладненим перебігом цих захворювань (Н.М. Середюк, І.П. Вакалюк, 2001). Найбільш важливу категорію становлять хворі з перенесеним інфарктом міокарда (ІМ), які мають найгірший прогноз та найбільшу кількість госпіталізацій (A. Ghuran et al., 2003). Саме ця категорія хворих на сьогоднішній день залишається важливою медичною та соціальною проблемою.
Проблема постінфарктного кардіосклерозу (ПІК) відображена в багатьох наукових роботах останнього часу. Основою цих досліджень є вивчення особливостей гемодинаміки та стану структурно-геометричного ремоделювання серця, нейро-вегетативної регуляції, електрофізіологічних ознак електричної нестабільності міокарда – порушення серцевого ритму, дисперсії інтервалу QT, наявності пізніх потенціалів шлуночків (Н.П. Никитин и соавт., 1999; А.И. Мартынов и соавт., 2001; О.М. Пархоменко і співавт., 2001; О.С. Сычев и соавт., 2001; І.П. Вакалюк, 2002; Е.П. Свищенко, В.Н. Коваленко, 2002). Окремі дослідження присвячені розробці прогностичних критеріїв несприятливого прогнозу у цих хворих (Л.Н. Бабий, 1999).
Однак, в літературі майже відсутні дані стосовно впливу передінфарктної прогресуючої (ПС) та ранньої постінфарктної стенокардії (РПС) на перебіг ІХС, постінфарктного кардіосклерозу у хворих на ГХ, не розроблені клініко-інструментальні предиктори нестабільного перебігу ІХС. Відомо, що ПС та РПС є формами нестабільної стенокардії, які супроводжуються нестійким перебігом і прогресивним наростанням коронарної та серцевої недостатності (Н.В. Атанасова, 1998; В.А. Бобров, М.М. Долженко, 1999). З погляду на це вивчення особливостей функціонального стану міокарда у хворих на ГХ у поєднанні з ІХС, постінфарктним кардіосклерозом з ПС та РПС в анамнезі дозволить розробити критерії прогнозування нестабільності гемодинаміки, підвищити ефективність лікування, виділити предиктори та групи ризику несприятливого прогнозу у даної категорії хворих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Вплив прогресуючої та ранньої постінфарктної стенокардії на перебіг постінфарктного кардіосклерозу у хворих на гіпертонічну хворобу (клініко-інструментальні особливості, предиктори прогнозування нестабільного перебігу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок