Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ: ПРОБЛЕМИ МЕТОДОЛОГІЇ ТА МЕТОДИКИ (НА МАТЕРІАЛАХ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ: ПРОБЛЕМИ МЕТОДОЛОГІЇ ТА МЕТОДИКИ (НА МАТЕРІАЛАХ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ: ПРОБЛЕМИ МЕТОДОЛОГІЇ ТА МЕТОДИКИ (НА МАТЕРІАЛАХ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І. І. МЕЧНИКОВА
НЕФЕДОВА НІНА ЄВГЕНІВНА
УДК 911.3:33:628:14(477.74)
СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
РЕГІОНАЛЬНОГО ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ:
ПРОБЛЕМИ МЕТОДОЛОГІЇ ТА МЕТОДИКИ
(НА МАТЕРІАЛАХ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
11.00.02 – економічна і соціальна географія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
географічних наук
Одеса - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної і соціальної географії Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор,
засл. діяч науки і техніки України
ТОПЧІЄВ Олександр Григорович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедри
економічної і соціальної географії
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор,
СТЕПАНЕНКО Анатолій Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил
України НАН України, завідувач
відділу проблем економічної та
техногенної безпеки

доктор економічних наук, професор,
САХАЦЬКИЙ Микола Павлович,
Одеська державна академія будівництва
та архітектури МОН України, завідувач
кафедри менеджменту і маркетингу

Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича МОН України
Захист дисертації відбудеться “10” березня 2006 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41. 051. 03 при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Шампанський пров., 2, ауд. 108
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул.. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий “ 9 ” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат географічних наук, доцент Л.В. Хомич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність дисертаційного дослідження обумовлена незадовільним рівнем розвитку і територіальної організації (ТО) водного господарства країни та її регіонів, відсутністю безпечного гарантованого водопостачання та низькою якістю питної води. За місцем і функціональним призначенням водне господарство відноситься до інфраструктурних складових господарського комплексу. Як загальна умова та чинник регіонального розвитку водогосподарська інфраструктура впливає майже на всі сфери виробництва, а рівень її розвитку і територіальної організації може прискорювати або гальмувати розвиток господарства регіону.
Сучасні тенденції розвитку світової економіки, перехід світового господарства на функціональну систему управління за видами економічної діяльності обумовлює перегляд сформованих галузевих принципів організації економіки України. Водогосподарська діяльність як специфічний вид економічної діяльності не має відповідного організаційно-економічного структурування на різних територіальних та управлінських рівнях. Для системи управління характерна відомча подрібненість, структурна ускладненість та функціонально-територіальна неузгодженість її складових ланок. Актуальною методологічною проблемою наукових досліджень стає функціональне структурування водогосподарського комплексу (ВГК) за видами економічної діяльності для забезпечення відповідності його організації принципам і механізмам ринкових відношень.
Для вирішення проблем безпечного гарантованого водопостачання потрібна систематизація і типізація існуючих територіальних водогосподарських систем (ТВГС) як базової форми ТО регіонального ВГК. Необхідна розробка стратегії і принципів регіональної водогосподарської політики, збалансованого функціонування ВГК на основі впровадження інтегрованого водогосподарського менеджменту (ІВГМ), що буде спроможний скоординувати, інтегрувати зусилля суспільства як для забезпечення населення і господарства водою певної кількості і якості, так і для захисту, підтримання водних ресурсів, збереження водних екосистем.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з тематикою науково-дослідницьких робіт кафедри економічної і соціальної географії ОНУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ: ПРОБЛЕМИ МЕТОДОЛОГІЇ ТА МЕТОДИКИ (НА МАТЕРІАЛАХ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок