Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лінгвостилістичні особливості портретних описів у творах М. Коцюбинського

Лінгвостилістичні особливості портретних описів у творах М. Коцюбинського

Назва:
Лінгвостилістичні особливості портретних описів у творах М. Коцюбинського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,44 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди
Скачков Андрій Юрійович
УДК 811.161.2’42
Лінгвостилістичні особливості портретних
описів у творах М. Коцюбинського
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор філологічних наук, професор
Лисиченко Лідія Андріївна,
Харківський національний університет
імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри української мови;
Офіційні опоненти | доктор філологічних наук, професор
Мойсієнко Анатолій Кирилович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри сучасної української мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Богданова Ірина Євгенівна,
Університет цивільного захисту України,
завідувач кафедри мовної підготовки
Захист відбудеться “15” червня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.05 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В).
Автореферат розіслано “14” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Карпенко


Загальна характеристика роботи
М. Коцюбинський по праву посідає одне з найпочесніших місць серед кращих майстрів вітчизняної культури. Він уніс в українську літературу нову особливу манеру письма, яку І. Франко назвав найвищим тріумфом художньої майстерності. У пошуках найвиразніших, найекономніших, найбільш відповідних власним естетичним настановам засобів вираження письменник на повну силу розкрив багаті можливості української мови: її велику потенційну силу, невичерпну ємність, молоду живлючу основу, тому мова його творів не перестає бути предметом наукових праць, які можна поділити на три групи.
Роботи першої групи (І.К. Білодід, К.П. Дорошенко, В.П. Дроздовський, Л.Д. Іванов, Н.Л. Калениченко, П.Й. Колесник, В.І. Масальський, Н.С. Над’ярних та інші) спрямовані на комплексний аналіз прози М. Коцюбинського. У них, зокрема, розглядається лексика різних шарів суспільства, мовностилістичні засоби, роль синтаксичних конструкцій, стилістична морфологія і стилістична фонетика.
Друга група робіт (Л.І Батюк, М.М. Богдан, М.С. Грицюта, О.Г. Давидова, І.Й. Ощипко, Л.С. Паламарчук, П.А. Рева, В.О. Шадура та інші) присвячена окремим питанням лексики і фразеології письменника. У цих розвідках визначено і ґрунтовно простежено характер синонімії народно-розмовної лексики, вживання діалектних елементів, метафоризацію лексем і особливості фразеології.
Третя група досліджень (С.Д. Єрмакова, Д.Т. Кроть, О.С. Пивоваров, О.А. Скоропада, Л.Й. Станкевич та інші) містить аналіз одиниць синтаксису прозаїка, починаючи зі словосполучення, речення і закінчуючи складним синтаксичним цілим.
Із появою лінгвістики тексту в науковців з’явилися нові можливості проникнути в глибини прози М. Коцюбинського. Проте, незважаючи на постійну увагу лінгвістів до мови його творів, текстовий рівень залишався поза увагою вчених. Утім необхідність вивчення творчості письменника на цьому рівні очевидна. Текст як об’єкт дослідження є особливо показовим у виявленні художньої манери автора. Саме в тексті як в об’єднанні різних композиційно-мовленнєвих форм і типів мовлення здійснюється зіставлення будови твору з формами й елементами загальнонаціональної мови і з позалітературними засобами мовленнєвого спілкування.
Серед численних лінгвальних явищ, вивчення яких стало можливим із появою лінгвістики тексту, виділяється композиційно-мовленнєва форма опис. Реферована дисертація присвячена вивченню особливостей мови М. Коцюбинського у межах портретного опису, який ще не був об’єктом системного дослідження у його прозі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Лінгвостилістичні особливості портретних описів у творах М. Коцюбинського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок