Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ ДИРИГЕНТА В КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАТИВНОГО ПІДХОДУ

ТВОРЧІСТЬ ДИРИГЕНТА В КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАТИВНОГО ПІДХОДУ

Назва:
ТВОРЧІСТЬ ДИРИГЕНТА В КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАТИВНОГО ПІДХОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,60 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені П. І. ЧАЙКОВСЬКОГО
МАКАРЕНКО ГЕРМАН ГЕОРГІЙОВИЧ
УДК 7.071:78.01:159.93
ТВОРЧІСТЬ ДИРИГЕНТА
В КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАТИВНОГО
ПІДХОДУ
Спеціальність 17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора мистецтвознавства
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник:
ЛЕВЧУК Лариса Тимофіївна, доктор філософських наук, професор, Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, професор кафедри етики, естетики та культурології (Київ)
Офіційні опоненти:
КИЯНОВСЬКА Любов Олександрівна, доктор мистецтвознавства, професор, Львівська державна музична академія імені М. В. Лисенка Міністерства культури і туризму України, завідувач кафедри історії музики (Львів)
МУХА Антон Іванович, доктор мистецтвознавства, професор, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України, провідний науковий співробітник (Київ)
СТАХЕВИЧ Олександр Григорович, доктор мистецтвознавства, професор, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри вокального мистецтва (Суми)
Провідна установа:
Одеська державна музична академія імені А. В. Нежданової
Міністерства культури і туризму України, кафедра сучасної музики та музичної культурології
Захист відбудеться __29_ червня 2006 року о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського за адресою: 01001, Київ, вул. Архітектора Городецького, 1_/11, 2_й поверх, ауд. .
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського.
Автореферат розісланий _28_ травня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І. М. Коханик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Оновлення усіх аспектів життєдіяльності в Україні, реформування суспільно-культурних сфер життя не могло не позначитися на розвитку сучасного гуманітарного знання. Намагання активізувати культуротворчі процеси в Україні, виробити стратегію від-род-жен-ня і розвитку культури продиктовано нагальною необхідністю вирішення компле-к--су завдань щодо збереження, поширення, засвоєння духовних надбань нації та активне створення нових естетико-художніх цінностей як обов’яз-ко-во-го під-ґрунтя у становленні гармонійної особистості. У такому контексті особливої ваги набуває проблема художньої творчості в її цілісному значенні, яке досягається інтеграцією теоретико-практичних можливостей таких гу-манітар-них наук як мистецтвознавство, філософія, естетика, культурологія та психологія. Саме інтегративність забезпечує синтез знань, який дозволяє відтворити загальне уявлення про художню творчість і водночас – виокремити специфіку її про-яву в конкретній мистецькій професії. У межах даного дисертаційного дослід-ження – це професія диригента.
Професія диригента, яка обумовлена специфікою і самобутністю диригентської творчості, потребує визначення її ролі та значення у процесі зміни етапів історичного розвитку оркестру, виявлення факторів, що забезпечують творчий процес диригування, і, зрештою, буттєвість високого академічного мистецтва у часи розмивання його кордонів і трансформації статусу.
Диригентська професія – одна з “наймолодших” спеціальностей у музичному мистецтві. Тому як вид музичного виконавства вона найменше вивчена й об-ґрунтована, а власне творчість розглядалася у музикознавчих дослідженнях або у зв’язку з розвитком музичного мистецтва, поєднаного з еволюцією музичного театру, або через аналіз творчих досягнень визнаних майстрів-ди-риген-тів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ ДИРИГЕНТА В КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАТИВНОГО ПІДХОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок