Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні механізми управління економічною безпекою підприємств стратегічного значення

Організаційно-економічні механізми управління економічною безпекою підприємств стратегічного значення

Назва:
Організаційно-економічні механізми управління економічною безпекою підприємств стратегічного значення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,52 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Развитие рыночных отношений в Украине потребовало от предприятий са
мостоятельного принятия экономических решений как в оперативном так и
в стратегическом управлении


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Зима Леонід Миколайович
УДК 65.011.1
Організаційно-економічні механізми управління економічною безпекою підприємств стратегічного значення
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк)
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Александров Іван Олександрович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри менеджменту (м. Донецьк),
кандидат економічних наук, доцент Ходос Світлана Яківна, Донецький університет економіки та права, доцент кафедри інформатики і інформаційних технологій (м. Донецьк).
 
Провідна установа – Інститут економічного прогнозування Національної академії наук України, відділ секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 06 жовтня 2004 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розіслано 03 вересня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В результаті тривалої економічної кризи, яка спостерігалася в Україні, відбулося істотне зниження виробничого, технологічного, інвестиційного, наукового та кадрового потенціалу більшості вітчизняних підприємств. Це негативно відбилося на рівні їх економічної безпеки.
В умовах обмеженості державних можливостей щодо фінансування розвитку всієї економіки виникає необхідність виділення основних пріоритетних об'єктів, що складають (чи можуть скласти в перспективі) базис вітчизняної економіки, а забезпечення їх економічної безпеки гарантує відносну економічну безпеку країни в цілому.
Сучасний стан систем економічної безпеки великих промислових підприємств характеризується високим рівнем концентрації виробництва і трудових ресурсів, високим рівнем інтеграції та слабоконтрольованим масштабом дії негативних наслідків кризових економічних ситуацій.
Під підприємствами стратегічного значення будемо розуміти такі підприємства, що забезпечують економічну незалежність країни, її державність. Вони є фундаментом, на якому тримається економіка країни, і тому забезпечення економічної безпеки таких підприємств є не тільки їх внутрішньою проблемою, але також і важливою державною задачею.
Перехід на госпрозрахункові відносини дозволив перекласти безпосередньо на підприємства всю відповідальність за ефективність їх функціонування. Втім доцільність цієї міри для підприємств стратегічного значення є сумнівною. Так у 2002 році кількість порушених справ про банкрутство щодо державних підприємств збільшилась майже в півтора рази порівняно з 2001 роком, що склало 431 справи, а у першому півріччі 2003 року було порушено 240 справ. З них 152 справ порушено щодо підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, 129 - монопольне та регіональне значення, 171 - особливо небезпечних підприємств та суб’єктів природної монополії.
У зв'язку з цим задачі ідентифікації стратегічно важливих об'єктів економіки, управління їх економічною безпекою є першочерговими при забезпеченні економічної безпеки держави і досягненні стійкого економічного зростання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Організаційно-економічні механізми управління економічною безпекою підприємств стратегічного значення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок