Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток методу динамічного програмування в задачах будівельної механіки та оптимального проектування стержневих систем

Розвиток методу динамічного програмування в задачах будівельної механіки та оптимального проектування стержневих систем

Назва:
Розвиток методу динамічного програмування в задачах будівельної механіки та оптимального проектування стержневих систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,06 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
На правах рукопису
Бараненко Валерій Олексійович
УДК 624. 04:519. 857
Розвиток методу динамічного програмування в задачах будівельної механіки та оптимального проектування стержневих систем
05.23.17 - Будівельна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (ПДАБА) Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: -доктор технічних наук, професор
Почтман Юрій Михайлович,
Дніпропетровський фінансово-економічний інститут, завідувач кафедри вищої математики і комп'ютерних технологій;
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Дєхтяр Анатолій Соломонович
Український транспортний університет Міністерства освіти і науки України,
завідуючий кафедрою комп'ютерної і інженерної графіки(м. Київ);
доктор технічних наук, професор
Грищак Віктор Захарович
Запорізький державний університет Міністерства освіти і науки України, проректор з науково-дослідної роботи і міжнародного співробітництва, професор кафедри прикладної математики(м. Запоріжжя);
доктор технічних наук, професор
Колесник Іван Антонович
завідуючий кафедрою будівельної механіки Національної металургійної академії України Міністерства освіти і науки України(м .Дніпропетровськ);
Провідна установа:
Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра обчислювальної механіки і міцності конструкцій.
Захист дисертації відбудеться 25 квітня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д08.085.02 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
Автореферат розісланий 23 березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, докт.техн.наук, проф. Кваша Е.М.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зниження матеріаломісткості виробів нової техніки, підвищення їхнього ресурсу і надійності на основі максимального використання всіх міцнісних резервів являє собою найважливіший напрямок прогресу в галузях будівельної індустрії, машино-, авіа-, суднобудування. Тому зараз особливої актуальності набуває розробка нових полегшених інженерних конструкцій, машин, механізмів і апаратів. Вирішення цієї проблеми здійснюється різними підходами, у тому числі і за допомогою теорії оптимального проектування(ОП). У зв'язку з цим одним із найбільш перспективних, а найчастіше і єдино можливим є підхід, при якому задача вибору найкращого проектного розв'язку формалізується у вигляді відповідних оптимізаційних моделей, що адекватно відбивають реальний стан і функціонування системи, що проектується. Реалізація цих моделей дозволяє отримати оптимальні розв'язки, роль яких полягає в оцінці граничних можливостей конструкції, аналізу впливу різних параметрів, поліпшенні якості і культури проектування, що обумовлює створення легких, міцних, надійних і економічних конструкцій, які необхідні для господарських потреб держави.
У рамках теорії ОП для вирішення зазначених вище задач, природно, потрібні розвиток і підвищення ефективності впровадження сучасних математичних методів і засобів обчислювальної техніки, що надає процесу проектування необхідну наукову обгрунтованість і зводить до мінімуму елемент суб'єктивності при виборі проектних розв'язків. Подальший розвиток теорії і методів оптимального проектування: розробка нових моделей оптимізації для проведення багатопланових досліджень в механіці, застосування сучасних методів дослідження операцій і реалізація цих моделей на сучасних засобах обчислювальної техніки є важлива загальнонаукова задача. Вирішенню цієї задачі присвячена дана дисертаційна робота.
Під задачею оптимізації тут розуміється вибір найкращих розв'язків за критеріями, що характеризують матеріаломісткість, жорсткість, потенціальну енергію та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Розвиток методу динамічного програмування в задачах будівельної механіки та оптимального проектування стержневих систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок