Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВИДАВНИЧО-ПОЛІГРАФІЧНОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВИДАВНИЧО-ПОЛІГРАФІЧНОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВИДАВНИЧО-ПОЛІГРАФІЧНОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
В региональной экономике информационное пространство (пресса, телер
адиовещание, издательско-полиграфический комплекс) занимает одно из ве
дущих мест


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
НАЗАРОВА Людмила Іванівна
УДК 655:338.24
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ
ВИДАВНИЧО-ПОЛІГРАФІЧНОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень НАН України у відділі проблем територій зі спеціальним режимом господарювання (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Василенко Валерій Миколайович,
Інститут економіко-правових
досліджень НАН України, заступник
директора по науковій роботі (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Максимов Віталій Володимирович,
Східноукраїнський національний університет
ім. Володимира Даля МОН України, завідувач
кафедри економіки підприємств (м. Луганськ)
кандидат економічних наук
Волкова Олена Валеріївна,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки України, докторант (м. Київ)
Провідна установа - Рада по вивченню продуктивних сил
України НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться “26” травня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “25” квітня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Регіональна економіка носить комплексний характер. Підприємства окремих видів виробництва об’єднуються у виробничі комплекси задля більш оперативного та ефективного досягнення економічного результату. Різновидом виробничих комплексів є видавничо-поліграфічний комплекс, який функціонує в межах регіону, вступає у взаємини з іншими виробничими комплексами. При цьому він прагне зберегти своє місце на міжрегіональному та внутрірегіональному ринку товарів і послуг шляхом розширення кола споживачів кінцевого продукту – видавничої продукції, яка повинна бути конкурентоспроможною. Отже, конкурентоспроможність видавничої продукції та ефективність видавничо-поліграфічного комплексу регіону – це взаємопов’язані та взаємозалежні поняття.
Проблему збереження місця видавничо-поліграфічного комплексу в умовах постійної міжрегіональної та внутрірегіональної конкуренції можливо вирішити за допомогою підвищення ефективності його функціонування шляхом повнішого використання внутрішніх та зовнішніх факторів. До внутрішніх факторів ефективного функціонування видавничо-поліграфічного комплексу регіону відносяться – організація виробничого процесу, технології виробництва видавничої продукції, системи стимулювання діяльності працівників; до зовнішніх факторів – форми власності підприємств, нормативно-правова база діяльності видавничо-поліграфічного комплексу, стимулювання інвестиційної діяльності. Тобто, це саме ті елементи, які виступають складовими продуктивних сил. Від ефективного використання матеріальних, фінансових, трудових елементів продуктивних сил залежить наявність резервів внутрішніх та зовнішніх факторів функціонування видавничо-поліграфічного комплексу регіону.
Дослідженням проблем розвитку регіональної економіки взагалі, і виробничих комплексів регіону, зокрема, займалися вітчизняні і зарубіжні вчені. Разом з тим, методологічне відпрацьовування і практичні аспекти застосування методів підвищення ефективності функціонування видавничо-поліграфічного комплексу в сучасних умовах не одержали свого остаточного вирішення. Це наукове дослідження спрямоване на усунення існуючих прогалин і розробку положень про подальший розвиток і підвищення ефективності функціонування видавничо-поліграфічного комплексу регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВИДАВНИЧО-ПОЛІГРАФІЧНОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок