Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ СТАТУС ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ В УКРАЇНІ

ПРАВОВИЙ СТАТУС ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
516
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ОСТАПЕНКО ОЛЕНА ГЕННАДІЇВНА
УДК 342.25
ПРАВОВИЙ СТАТУС ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі державного будівництва Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат юридичних наук, доцент
Любченко Павло Миколайович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
доцент кафедри державного будівництва
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор
Калюжний Ростислав Андрійович,
Київський національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри управління в органах внутрішніх справ
кандидат юридичних наук, доцент
Щебетун Ірина Степанівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри конституційного та міжнародного права
Захист відбудеться “26”червня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.04 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70).
Автореферат розісланий “24” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колісник В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Побудова демократичної, правової, соціальної держави в Україні, де особа повинна бути найвищою цінністю, неможлива без створення умов для зростання участі громадян в управлінні державними і місцевими справами. У зв’язку з проведенням конституційної й муніципальної реформ постала проблема вдосконалення законодавства, у тому числі й у галузі місцевого самоврядування.
У системі місцевого самоврядування особливе місце займають органи самоорганізації населення (далі – ОСН). Такі чинники, як проведення виборів у місцеві ради за пропорційною системою, розширення території міст, пов’язане з будівництвом нових міських районів, ускладнюють керівництво з боку місцевих рад всім комплексом проблем господарського й соціально-культурного значення і роблять складнішими зв’язки представницьких органів самоврядування з населенням. А це у свою чергу утруднює діяльність місцевих рад із розв’язання багатьох питань, з якими населення звертається до цих органів. Одним з найголовніших шляхів поліпшення роботи місцевих рад є широке залучення населення через численні й різноманітні органи самоорганізації до участі у вирішенні проблем господарського й соціально-культурного життя.
Останнім часом чимало наукових праць присвячено аналізу ролі і значення рад та їх органів, їх місцю і правовому становищу в системі органів публічної влади, компетенції і формам діяльності. Проте небагато уваги приділялося дослідженням статусу ОСН, зокрема, у дисертації О.С. Орловського “Правовий статус органів самоорганізації населення” висвітлені лише окремі аспекти становлення й розвитку цих органів. Аналіз чинного законодавства України, яке регламентує їх статус, і наукових джерел з цього питання дозволяє констатувати недосконалість правового регулювання статусу ОСН й необхідність більш детального й поглибленого розгляду цієї проблеми. Дослідження конституційно-правового статусу цих органів, їх місця й ролі в системі місцевого самоврядування й відмежування від суміжних конституційно-правових інститутів (об’єднань громадян, кондомініумів) сприятимуть формуванню системного підходу до подальшого вдосконалення законодавства про ОСН.
Наведене зумовлює актуальність теми дисертаційного дослідження, її теоретичне і практичне значення для подальшого розвитку інституту ОСН, оновлення законодавства відповідно до принципів, закріплених у Конституції України і в Європейській хартії місцевого самоврядування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок