Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРУПА БУ-БА-БУ ЯК ЯВИЩЕ УКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО ПРОЦЕСУ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

ГРУПА БУ-БА-БУ ЯК ЯВИЩЕ УКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО ПРОЦЕСУ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ГРУПА БУ-БА-БУ ЯК ЯВИЩЕ УКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО ПРОЦЕСУ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,53 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ФІЛОНЕНКО НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 821.161.2.09’06
ГРУПА БУ-БА-БУ ЯК ЯВИЩЕ УКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО ПРОЦЕСУ
КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Ткаченко Анатолій Олександрович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії літератури та
компаративістики
кандидат філологічних наук
Сподарець Михайло Павлович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри історії української літератури
Захист відбудеться “23” січня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “18” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І. Гноєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Поняття “літературний процес”, “літературне явище” сьогодні, безперечно, одні з найуживаніших термінів у літературознавстві, але попри активне вживання не мають чіткого визначення та не подаються в спеціалізованих словниках і енциклопедіях. Оперуючи ними, більшість науковців послуговується загальномовними значеннями. Під “літературним процесом” розуміють “поступальний розвиток літератури”1, “безупинний рух у певному напрямку”2, а про “явище” говорять, маючи на увазі, що згадуваний об’єкт чи суб’єкт мав помітний вияв своєї діяльності, велике значення для подальшого розвитку відповідної галузі, сфери життя, привніс або сприяв значним змінам. Якщо послуговуватися таким розумінням у літературознавстві, може виникнути певна суб’єктивність при визначенні явищ, що може бути вирішена лише з часом, коли саме життя й історія доведуть чи спростують правильність наших думок і поглядів. А зростання їх частотності в наукових текстах супроводжується втратою необхідної однозначності. Подібні терміни, на думку Ю. Лотмана, “не стільки термінологічно точно означують наукове поняття, скільки сиґналізують про актуальність проблеми, вказують на сферу, в якій народжуються нові наукові ідеї”3.
Дослідження сучасного літературного процесу ускладнюється його незавершеністю, неможливістю поглянути на нього на відстані часу, з позицій нового художнього досвіду. Адже ледь не щоденно змінюється ситуація нуртування текстів та ідей, еволюціонують погляди й тенденції, створюються та “відмирають” угруповання, імена, часописи, творчі принципи, змінюються художня актуальність і літературна “мода”.
У випадку поетичної групи “Бу-Ба-Бу” вже перші їхні публічні виступи засвідчили, що угруповання, його діяльність є справді явищем у вітчизняному літературному процесі, за визначенням Т. Гундорової, “особливим культурним феноменом”4 .
Літугруповання “Бу-Ба-Бу” бере активну участь у літературному процесі з 1985 року. Його поява сприяла пришвидшенню демократизації вітчизняної літератури, що виявилося, зокрема, у виникненні численних літугруповань, новаторській розробці традиційних тем та образів, розширенні меж поетичного мовлення. Від самого початку творчість бубабістів отримала неоднозначну оцінку літераторів старшого покоління, критиків, літературознавців. У пресі почали з’являтися відгуки про їхню творчість та інтерв’ю. Але все це було лише висловлювання окремих точок зору та вподобань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГРУПА БУ-БА-БУ ЯК ЯВИЩЕ УКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО ПРОЦЕСУ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок