Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 658.153
БОНДАРЄВА Ірина Олександрівна
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ
НА ПІДПРИЄМСТВІ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація та
управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк) на кафедрі економіки підприємства.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Швець Ірина Борисівна,
Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), професор кафедри економіки підприємства.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Салига Сергій Якович,
Запорізька державна інженерна академія
Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя), завідувач кафедри фінансів та менеджменту;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Куліш Євгенія Василівна,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), старший науковий співробітник від-ділу економічних проблем розвитку промислового виробництва.
Провідна установа – Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків), кафедра економіки і менеджменту.
Захист відбудеться "22" травня 2003 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисло-вості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "19" квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Управління оборотними коштами, які є найбільш динамічною частиною виробничих фондів підприємства, дозволяє оперативно впливати на процес виробництва на основі раціонального використання ресурсів і прискорення оборотності як усіх оборотних коштів, так і їх окремих компонентів, що забезпечує поліпшення техніко-економічних показників роботи. Важливість і необхідність поліпшення управління оборотними коштами обумовлені наявністю негативних явищ у господарській діяльності промислових підприємств, пов'язаних з відверненням з обігу значних фінансових ресурсів на матеріальне забезпечення виробництва. Особливої значущості в умовах обмеженості власних коштів підприємств та одночасного збільшення частки оборотних коштів у складі виробничих фондів набуває управління оборотними коштами. Так, для підприємств машинобудівного комплексу питома вага оборотних коштів є значною і становить у середньому до 40% відносно основних засобів.
Система управління оборотними коштами підприємств, яка існувала тривалий час, ґрунтувалася на стабільності виробництва, застосуванні єдиних методів визначення нормативів оборотних виробничих фондів на всіх стадіях виробничого процесу, особливістю яких була незмінність нормативів і універсальність показників. Існуючі в даний час методи і моделі управління запасами не дозволяють точно визначити й об’єктивно оцінити планові показники формування їх обсягів з урахуванням змінних умов виробництва. Методична база, яка застосовується в практичних умовах, не враховує більшості чинників, що впливають на поточну потребу в матеріалах при формуванні обсягів постачання і запасів, а також ризиків, які виникають з моменту замовлення до одержання кінцевого продукту. Водночас ефективне використання запасів у виробництві потребує застосування методів із визначення і встановлення економічно обґрунтованих обсягів запасів і рівнів їх витрат, включаючи систему збору й обробки інформації на всіх етапах виявлення потреб запасів, поповнення і використання їх у необхідних обсягах в умовах несталого постачання матеріалів.
Проблемі управління матеріальними ресурсами на підприємствах вітчизняними і зарубіжними вченими і фахівцями приділяється значна увага.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок