Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> інститут смЕртної кари в україні (міжнАродно-правовий та історико-соціальний аспекти)

інститут смЕртної кари в україні (міжнАродно-правовий та історико-соціальний аспекти)

Назва:
інститут смЕртної кари в україні (міжнАродно-правовий та історико-соціальний аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,48 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
Діденко Лариса Василівна
УДК 343.25(477)
інститут смЕртної кари в україні
(міжнАродно-правовий та історико-соціальний аспекти)
Спеціальність 12.00.13 – правові проблеми
політичних інститутів та процесів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Кормич Людмила Іванівна, Одеська національна юридична академія, директор інституту адвокатури і муніципального управління.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент, Аленін Юрій Павлович, Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри кримінального процесу;
кандидат юридичних наук Пашутін Вадим Володимирович, Донецький інститут внутрішніх справ, проректор з наукової роботи.
Провідна установа
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, відділ міжнародного права, м. Київ.
Захист відбудеться “26” квітня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “23” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми, у першу чергу, обумовлена тим, що саме вирішення проблем інституту смертної кари є ключовим не тільки в процесах гуманізації пенітенціарної системи, але й суспільства в цілому. Саме з відмовою від такого виду покарання як смертна кара значною мірою пов’язані незалежний статус та визначення місця і ролі України в системі міжнародних відносин.
Сьогодні, на порозі третього тисячоліття, людство переживає період гуманізації всього суспільного життя. На перший план дедалі більше виходить людина, її життя, самобутність, неповторність, унікальність. І з цих позицій лунає дедалі більше голосів і за, і проти смертної кари. Адже будь-яке явище не можна судити однобоко, необхідно керуватися не тільки юридичними мірками, але й нормами моралі.
І тут доречно нагадати про те, що саме Україна ще в 1989 році була одним із ініціаторів прийняття Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй другого факультативного протоколу до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, який направлений на скасування смертної кари. Готовність України йти політичним курсом реального виконання міжнародно-правових зобов’язань у галузі дотримання прав людини обумовила скасування в Українській державі у 2000 році такого виду покарання, як смертна кара.
Перед органами державної влади, правоохоронними органами України постають завдання подальшої оптимізації та вдосконалення системи кримінальних покарань, прискореної адаптації економічних, правових, пенітенціарних та інституціональних механізмів до загальновизнаних міжнародних стандартів. Для правильного та ефективного виконання цих завдань необхідна наявність міцної теоретичної бази.
Але, на жаль, у вітчизняній правовій науці практично відсутні спе-ціальні дослідження, присвячені такому виду покарання, як смертна кара, механізмам його заміни на довічне ув’язнення та його правовим і інституціональним механізмам. Така ситуація не сприяє як пошуку шляхів подальшого вдосконалення кримінального законодавства, так і створенню належного механізму перебудови пенітенціарної системи. А це є особливо важливим у зв’язку з визначенням основних положень нового Кримінального кодексу, і інтегруванням України у світове співтовариство. Тому розробка питань формування політики України відносно інституту смертної кари, визначення шляхів удосконалення державно-правового механізму, за допомогою якого вона здійснюється, на цей час є дуже актуальним.
Основу теоретичної бази дослідження склали праці таких вчених, як О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: інститут смЕртної кари в україні (міжнАродно-правовий та історико-соціальний аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок