Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ В АГРАРНІЙ СФЕРІ АПК

УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ В АГРАРНІЙ СФЕРІ АПК

Назва:
УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ В АГРАРНІЙ СФЕРІ АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,35 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Інститут аграрної економіки
Української академії аграрних наук
Садиков Мурат Абдикасович
УДК 631.17 631.145
УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ
ПРОЦЕСАМИ В АГРАРНІЙ СФЕРІ АПК
Спеціальність 08.02.03 - Організація управління,
планування і регулювання економікою
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному аграрному університеті
ім В.В. Докучаєв, Міністерства аграрної політики України
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Малік Микола Йосипович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік УААН
Борщевський Петро Прокопович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, заступник голови Ради
доктор економічних наук, професор
Благодатний Володимир Іванович,
Херсонський державний аграрний університет,
завідувач кафедри
доктор. економічних наук, професор
Кропивко Михайло Федорович,
Національний аграрний університет України,
завідувач кафедри
Провідна установа: Уманська державна аграрна академія
Міністерство аграрної політики України, м. Умань
Захист дисертації відбудеться 26 березня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.350.01 в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук (03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10 конференц - зал, 3-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН (м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, кім 211)
Автореферат розісланий 25 березня.2002 р.
В.о. вченого секретаря спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Криворучко В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історичний досвід розвинутих країн підтверджує важливість розвитку інноваційної сфери в економічному житті суспільства. У сучасних умовах роль і місце окремих країн у світовій економіці визначається не лише розміром і кількістю матеріальних, людських і фінансових ресурсів. Головним чинником, що впливає на розвиток окремих галузей і економіки в цілому, є стан інноваційної сфери, розмір інвестицій та ступінь реалізації існуючого науково-технічного потенціалу.
Сучасні економічні процеси характеризуються розвитком як позитивних, так і негативних тенденцій, зумовлених рядом об’єктивних і суб’єктивних причин. Особливе місце при цьому займає аграрний сектор економіки. Наявні природні умови і трудові ресурси держави дозволяють створити ефективне, конкурентоспроможне на світовому рівні сільське господарство. Проте є нагальна потреба у розвитку інноваційної та інвестиційної діяльності, спрямованої на поповнення і використання виробничого потенціалу.
Становище, в якому знаходиться аграрний сектор економіки, є кризовим. Значний спад виробництва, проблеми з продовольчим забезпеченням внутрішнього ринку, де обсяги виробництва сільськогосподарської продукції складають більше 30% ВВП, є тому підтвердженням. При цьому, становлення аграрного сектору економіки, підвищення його конкурентоспроможності як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, у значній мірі залежать від виваженої і обґрунтованої інноваційно-інвестиційної політики держави.
Разом з тим невиважена інноваційна діяльність щодо впровадження нових технологічних рішень породжує ряд нових проблем, що потребують нового теоретичного дослідження і практичної апробації.
Реформування аграрного сектору економіки, що відбувається не в повній мірі, стосується питань впровадження нових технологій, інноваційної діяльності та управління цими процесами. У регулюванні інноваційної діяльності недостатньо застосовуються економічні методи. Проблема інноваційної діяльності в аграрній сфері залишається, в основному, предметом теоретичних досліджень.
Стан вивчення проблеми. На сучасному етапі проблеми розвитку зернового господарства і зміцнення продовольчої безпеки за рахунок використання досягнень НТП та інноваційних рішень у сфері АПК вивчено недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ В АГРАРНІЙ СФЕРІ АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок