Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІЗНАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ СУПЕРЕЧЛИВОСТІ ПСИХІКИ СУБ’ЄКТА МЕТОДОМ ПСИХОМАЛЮНКУ

ПІЗНАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ СУПЕРЕЧЛИВОСТІ ПСИХІКИ СУБ’ЄКТА МЕТОДОМ ПСИХОМАЛЮНКУ

Назва:
ПІЗНАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ СУПЕРЕЧЛИВОСТІ ПСИХІКИ СУБ’ЄКТА МЕТОДОМ ПСИХОМАЛЮНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,36 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені  ВАСИЛЯ  СТЕФАНИКА
Аврамченко Світлана Михайлівна
УДК 159.964
ПІЗНАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ СУПЕРЕЧЛИВОСТІ
ПСИХІКИ СУБ’ЄКТА МЕТОДОМ ПСИХОМАЛЮНКУ
Спеціальність 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Яценко Тамара Семенівна,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
завідувач кафедри практичної психології,
декан психологічного факультету. |
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
Карпенко Зіновія Степанівна,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри педагогічної та вікової психології; |
кандидат психологічних наук, доцент
Шулдик Галина Олексіївна,
Уманський державний педагогічний університет.
Провідна установа:
Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова,  кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м.Київ. |
Захист відбудеться “4” листопада 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.04 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, .
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025,  м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 57.
Автореферат розісланий 1 жовтня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. П. Овсянецька


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасні тенденції розвитку України, її інтеграція в європейське і світове співтовариство поставили перед вітчизняною психолого-педагогічною наукою низку нових завдань, одним із яких є якісна підготовка у вищих навчальних закладах майбутніх психологів-практиків. Перебудова вищої освіти має здійснюватися відповідно до положень Закону України “Про вищу освіту”, в якому наголошено на необхідності підвищення рівня професійної кваліфікації, педагогічної майстерності і загальної культури майбутніх фахівців шляхом вивчення та впровадження у навчально-виховний процес сучасних психологічних технологій. Надзвичайно важливим є завдання науково-методичного забезпечення підготовки психологів в аспекті опанування різними методами психокорекції.
Актуальність проблеми пізнання внутрішньої суперечливості психіки суб’єкта методом психомалюнку зумовлена відсутністю комплексного аналізу феномена “внутрішніх суперечностей”, а також неопрацьованістю питання про специфіку її методів дослідження. Процес виявлення внутрішніх суперечностей є найбільш складним і найменш розробленим не тільки в теоретичному, а й у методологічному напрямах. Такий факт пояснюється специфікою окресленої проблеми, детермінованої глибиннопсихологічними аспектами психіки, що залишаються прерогативою психоаналізу.
Порушене в дисертації питання внутрішніх суперечностей (конфліктів) тісно пов’язане з вивченням проблеми конфлікту, що широко репрезентовано у науковій літературі. В українській психології визначилась наукова школа, очолювана В. Г. Ложкіним. Проблема конфлікту здавна перебувала в полі зору і таких науковців, як А. М. Алексєєва, О. І. Донцов, Т. В. Драгунова, Г. М. Дубчак, Л. М. Карамушка, Є. О. Клімов, Н. В. Крогіус, С. Б. Кузікова, В. П. Москалець, Л. Е. Орбан-Лембрик, Н. І. Пилат, М. І. Пірен, О. Б. Фанталова, Ю. П. Черненький. На увагу заслуговують праці Н. В. Гришиної, де проблему внутрішніх суперечностей висвітлено крізь призму інших наукових аспектів, а також роботи української дослідниці Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІЗНАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ СУПЕРЕЧЛИВОСТІ ПСИХІКИ СУБ’ЄКТА МЕТОДОМ ПСИХОМАЛЮНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок