Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,97 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
МАЛИХІН АНДРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 371.381:37.034
ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ
НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ–2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Бердянському державному педагогічному інституті ім.П.Д.Осипенко, Міністерство освіти і науки України, м.Бердянськ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Худяков Олександр Олександрович, Бердянський
державний педагогічний інститут ім.П.Д.Осипенко,
доцент кафедри педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук,
Волощук Іван Степанович,
Інститут педагогіки АПН України, м.Київ,
завідувач лабораторії сільської школи;
кандидат педагогічних наук,
Павх Стефанія Петрівна, Тернопільський державний
педагогічний університет ім. В. Гнатюка, м.Тернопіль,
викладач кафедри трудового навчання.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
ім. М. Коцюбинського, кафедра методики трудового
навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “14” листопада 2000р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України (01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова (01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “ 15 ” вересня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Захарченко Р.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У Законі України “Про освіту”, Державній національній програмі "Освіта (Україна XXІ століття)", Концепції національного виховання наголошується на те, що соціальні зміни, які відбуваються у нашому суспільстві, і особливо створення суверенної Української держави, висунули комплекс теоретичних і практичних проблем формування людської особистості. У Державній національній програмі ”Освіта (Україна XXІ століття)” визначені першочергові вимоги до людського фактора, підкреслена гострота проблеми формування таких моральних якостей, як патріотизм, працьовитість, чесність, гуманність, дисциплінованість, здатність будувати свою поведінку відповідно до норм і принципів, що склалися в цивілізованому суспільстві.
Важливе місце у моральному вихованні особистості належить праці. Праця, як зазначав В.О.Сухомлинський, категорія моральна. В значній мірі завдання морального виховання вирішуються на уроках трудового навчання, де формуються такі моральні якості особистості як працьовитість, відповідальність, старанність, дисциплінованість. Але ефективне виховання моральних якостей не можливе без виховання моральної свідомості. Як свідчить досвід, не всі вчителі трудового навчання з належною увагою ставляться до цього аспекту своєї практичної діяльності. Непоодинокі факти надто низької результативності уроків трудового навчання в аспекті вирішення завдань морального виховання якраз і пояснюється тим, що не всі вчителі володіють методикою виховання моральної свідомості.
Значний внесок у вирішення проблеми впливу моральної свідомості на поведінку зробили класики української педагогіки А.С.Макаренко, В.О.Сухомлинський.
Проблема виховання моральної свідомості була і залишається об’єктом пильної уваги як науковців, так і вчителів. У працях філософів, психологів та педагогів розкриваються різні аспекти проблеми, а саме: філософський (О.Г.Дробницький, О.Г.Спіркін, А.І.Титаренко, Д.С. Шимановський), психологічний (І.Д.Бех, Л.І.Божович, М.Й.Боришевський, Л.С.Виготський, В.К.Демиденко, О.М.Леонтьєв, С.Л.Рубінштейн), педагогічний (О.В.Бондаревська, Є.П.Козлов, І.Л.Краснобаєв, О.Д.Калініна, Т.Є.Коннікова, О.І.Рута)
Проблемі виховання моральної свідомості або її окремих складових присвячені численні дослідження, в яких вивчаються моральна оцінка та оцінні моральні міркування (С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок