Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМНО- ЦІЛЬОВОГО УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМНО- ЦІЛЬОВОГО УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМНО- ЦІЛЬОВОГО УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,98 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 338.24(477)+332.1
КОРОЛЬОВ Віктор Юрійович
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМНО-
ЦІЛЬОВОГО УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ
Спеціальність 08.10.01. - Розміщення продуктивних сил і
регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень НАН України (м.Донецьк)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Амітан Веніамін Наумович,
Акціонерне товариство «ДАНКО»,
перший віце-президент
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки та техніки України
Єрмошенко Микола Миколайович,
Апарат Ради національної безпеки і
оборони України, завідуючий відділом
кандидат економічних наук, доцент
Краснова Вікторія Василівна,
Донецький державний університет,
завідуюча кафедрою
Провідна установа : Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, відділ проблем розвитку і
розміщення виробничого потенціалу (м.Київ)
Захист відбудеться « 11 » грудня 1998р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 340048, Донецьк, вул.Університетська,77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 340048, Донецьк,вул.Університетська,77
Автореферат розісланий « 6 » листопада 1998р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Широкомасштабні процеси трансформації, які здійснюються в Україні та в країнах колишнього СРСР у цілому , а саме - перехід до нової моделі функціонування економіки, зміна політичної системи суспільства, утворення нових держав, ставлять перед органами державного управління численні і принципово нові актуальні проблеми і завдання. В цих умовах, з урахуванням посилення самостійності місцевих органів управління, суттєво зростає роль та значення регіональних аспектів функціонування економіки та соціальної сфери, яким в умовах командно-адміністративної системи було відведено підпорядковану, вторичну роль серед управлінських пріоритетів, що формуються.
В Україні після отримання незалежності актуалізуються питання регіонального управління на всіх стадіях соціально-економічного розвитку і переходу до ринку: розвитку ринкової інфраструктури і конкуренції, демонополізації, роздержавлення, приватизації державної власності, забезпечення соціального захисту населення. Це зумовлено перетворенням регіону із об’єкта (до недавнього часу) в суб’єкт управління і, більш того, в самокерований суб’єкт, що, у свою чергу, сприяє зміщенню акцентів у вирішенні місцевих проблем з компетенції центральних органів на рівень регіональних органів управління. Така тенденція, як свідчить світовий досвід, збережеться і буде посилюватись в умовах становлення ринкової економіки.
Ефективне вирішення проблем регіонального розвитку передбачає орієнтацію економічного потенціалу регіонів, на пріоритетні напрямки соціально-економічного розвитку, експертизу відповідності потенціалу регіональним проблемам і визначення напрямків подальшого його удосконалення. Грунтуючись на вивченні вітчизняного та зарубіжного досвіду, можна стверджувати, що найефективнішим засобом їх вирішення, є застосування методів програмно-цільового планування та управління.
Слід зазаначити, що теорія та практика вирішення проблем і завдань програмним шляхом отримали перший розвиток у економістів системи управління колишнього СРСР, широко застосовувались у промислово розвинутих країнах світу. Разом з тим, досвід вирішення регіональних проблем в Україні на основі методів програмно-цільового планування і управління, і особливо, з урахуванням переходу до ринкових принципів господарювання, явно недостатній, чим саме й підтверджується висока актуальність тематики данного дисертаційного дослідження. Актуальність теми значною мірою посилюється тією обставиною, що в сучасних умовах регіони, на рівні областей, поставлені у виняткове становище економічної самостійності і повинні здійснювати свою діяльність шляхом госпоразрахункового, комерційного підприємницьтва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМНО- ЦІЛЬОВОГО УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок