Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ДО ЗБУДНИКІВ РИЗОМАНІЇ, ГНИЛЕЙ КОРЕНЕПЛОДІВ ТА КОРЕНЕЇДА СХОДІВ

ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ДО ЗБУДНИКІВ РИЗОМАНІЇ, ГНИЛЕЙ КОРЕНЕПЛОДІВ ТА КОРЕНЕЇДА СХОДІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ДО ЗБУДНИКІВ РИЗОМАНІЇ, ГНИЛЕЙ КОРЕНЕПЛОДІВ ТА КОРЕНЕЇДА СХОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,90 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НУРМУХАММЕДОВ АЛІШЕР КАХРАМОНОВИЧ
УДК 633.63:632.938.1
ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ
ДО ЗБУДНИКІВ РИЗОМАНІЇ, ГНИЛЕЙ КОРЕНЕПЛОДІВ
ТА КОРЕНЕЇДА СХОДІВ
06.01.11 - фітопатологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті цукрових буряків Української академії аграрних наук
Науковий консультант - | доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік УААН
Роїк Микола Володимирович,
директор Інституту цукрових буряків УААН
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор
Положенець Віктор Михайлович,
Державний агроекологічний університет, м. Житомир, завідувач кафедри селекції і фітомедицини
доктор біологічних наук, професор
Пантєлєєв Василь Карпович,
Харківський національний аграрний університет
ім. В. В. Докучаєва, професор кафедри фітопатології
доктор сільськогосподарських наук,
професор, членкор УААН
Михайлов В’ячеслав Григорович,
Інститут землеробства УААН,
завідувач лабораторії селекції сої
Провідна установа - | Інститут захисту рослин Української академії аграрних наук, лабораторія фітопатології, м. Київ
Захист відбудеться “ 25 ” листопада 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 у Національному аграрному університеті за адресою:
03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, кім. 41
Автореферат розісланий “ 8 ” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | М.С. Мороз


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В останні роки в багатьох регіонах бурякосіяння України спостерігається різке погіршення фітосанітарної ситуації через спалах хвороб коренеплодів цукрових буряків. Активно поширюється небезпечна вірусна хвороба – ризоманія, все частішими стають епіфітотії гнилей коренеплодів та коренеїда сходів.
Поява в Україні ризоманії стала наслідком збільшення імпорту садивного матеріалу (саджанців, живців, цибулин, бульб, кореневищ тощо) та насіння буряків (цукрових, кормових та столових), контамінованих збудником хвороби – вірусом некротичного пожовтіння жилок буряків (ВНПЖБ) з регіонів поширення хвороби (Роїк та ін., 2001). Зростання шкідливості гнилей коренеплодів і коренеїда сходів на посівах цукрових буряків, переважно, є наслідком збільшення кількості інтродукованих сортів та гібридів, в основному, неадаптованих до місцевих умов. Порушення загальних вимог технології вирощування цукрових буряків з причин нестачі матеріальних і технічних ресурсів також сприяло погіршенню фітосанітарної ситуації.
Ефективний контроль розвитку ризоманії, гнилей коренеплодів та коренеїда сходів потребує значного удосконалення елементів системи захисту цукрових буряків, які зменшують ризик економічних і екологічних втрат. Цих вимог можливо дотримуватись за умов постійного фітосанітарного моніторингу бурякової агроекосистеми та контролю популяцій збудників, а також шляхом використання стійких сортів і гібридів цукрових буряків. Для створення високостійких до збудників ризоманії та гнилей коренеплодів селекційних матеріалів необхідним є впровадження в селекційну практику нових польових і біотехнологічних методів їх оцінки та статистичного моделювання. Актуальним є також вивчення і застосування нових способів індукування стійкості цукрових буряків до збудників хвороб.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані у відповідності до річних тематичних планів науково-дослідних робіт Інституту цукрових буряків науково-технічної програми УААН “Цукрові буряки” на 1996–2000 рр. (номер державної реєстрації 0196U012876) і були складовою частиною завдання . “Розробити генетичні та фізіологічно-біохімічні технології створення нових селекційних матеріалів цукрових буряків, стійких до комплексу несприятливих факторів середовища” та завдання .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ДО ЗБУДНИКІВ РИЗОМАНІЇ, ГНИЛЕЙ КОРЕНЕПЛОДІВ ТА КОРЕНЕЇДА СХОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок