Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПРОФІЛАКТИКИ НЕСТАТУТНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН У ПЕРВИННИХ ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПРОФІЛАКТИКИ НЕСТАТУТНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН У ПЕРВИННИХ ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПРОФІЛАКТИКИ НЕСТАТУТНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН У ПЕРВИННИХ ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
ТРОБЮК ВІКТОР ІВАНОВИЧ
УДК 159.9:355.23
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПРОФІЛАКТИКИ
НЕСТАТУТНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН У ПЕРВИННИХ ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ
Спеціальність 19.00.09 - психологія діяльності в особливих умовах
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Державна прикордонна служба України.
Науковий керівник – кандидат психологічних наук
Карпілянський Дмитро Анатолійович,
Адміністрація Державної прикордонної служби України,
начальник відділу професійного добору
та психологічного забезпечення.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Тімченко Олександр Володимирович,
Харківський університет внутрішніх справ України,
кафедра загальної та експериментальної психології, доцент кафедри;
кандидат психологічних наук, доцент
Назаров Олег Олександрович,
Науково-методичний центр МНС України, начальник центру.
Провідна установа – Інститут психології імені Г. С. Костюка АПН України, лабораторія вікової фізіології, м. Київ.
Захист відбудеться “ 8 ” червня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, 29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (29003, м. Хмельницький-3, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розісланий “ 4 ” травня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук В. В. Журавльов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В Україні з моменту отримання незалежності та створення власних Збройних Сил й інших військових формувань питанням зміцнення військової дисципліни і підтримання правопорядку надається першочергове значення. Вже в перших законодавчих актах з військових питань актуальними визначено вимоги до військовослужбовців щодо дотримання встановлених правил і норм поведінки.
Відмова від догматичних моральних підвалин, що існували раніше, останнім часом спричинила зростання рівня, хвилю низької моральності, бездуховності та нігілізму. За цих умов особливо вразливою є молодь, тому що хвороба, яка вражає суспільство, знаходить собі місце і в армії - в екстремальних умовах військової служби – та виявляється в нестатутних відносинах між військовослужбовцями, в непокорі, зловживанні владою, образі, насильстві, обмеженні прав і приниженні гідності окремих військовослужбовців тощо.
У наш час значно зростає значення військової дисципліни, що обумовлюється такими обставинами: по-перше, корінними змінами в суспільному та економічному житті держави, реформуванні й становленні військових формувань; по-друге, кількісними й якісними змінами у виконанні поставлених перед військовими формуваннями завдань; по-третє, необхідністю формування та розвитку у військовослужбовців високих громадянських, фізичних і психологічних якостей.
Актуальність дослідження. Незважаючи на заходи, які здійснюються командуванням усіх ланок військового управління, у військах не зменшується кількість випадків порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями. Такі негативні явища наносять невиправну шкоду репутації військ правопорядку, викликають справедливе обурення батьків військовослужбовців та негативну реакцію засобів масової інформації.
За останні 5 років у військах скоєно 62 злочини на підставі порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості та 32 злочини на підставі перевищення влади із застосуванням нестатутних заходів впливу щодо підлеглих, з яких 10 вчинили офіцери, 4 – прапорщики, 18 – сержанти. Крім цього 88 військовослужбовців отримали травми внаслідок нестатутних взаємовідносин, з них 13 – тяжкі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПРОФІЛАКТИКИ НЕСТАТУТНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН У ПЕРВИННИХ ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок