Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА РЕЦИДИВУЮЧИЙ БРОНХІТ

ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА РЕЦИДИВУЮЧИЙ БРОНХІТ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА РЕЦИДИВУЮЧИЙ БРОНХІТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,78 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИМПЛОМНОЇ
ОСВІТИ МОЗ УКРАЇНИ
ОХАПКІНА Ольга Володимирівна
УДК: 616.233-036.87-085.82
ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА РЕЦИДИВУЮЧИЙ БРОНХІТ
Педіатрія – 14.01.10
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті
МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Коломенський В.М.
Харківський державний медичний університет МОЗ
України, професор кафедри пропедевтики дитячих
хвороб
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Коренєв М.М.
Інститут охорони здоровя дітей та підлітків АМН
України, директор, завідувач відділу педіатрії
Доктор медичних наук, професор Кожемяка А.І.
Харківський державний медичний університет МОЗ
України, професор, завідувач кафедри дитячих хвороб
Провідна установа: Національний медичний університет МОЗ України м. Київ
Захист відбудеться “ 26 ”_____06_______2001 р. о _10__ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (610178, м. Харків, вул. Корчагінців, 56)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
Автореферат розісланий ____25.05.2001 р.___________________
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.м.н., доцент Савво В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В структурі рецидивуючої та хронічної захворюваності дітей рецидивуючий бронхіт (РБ) посідає провідне місце, складаючи 16-25% загального числа хворих (Шабалов М.П., 2000). Незважаючи на велику кількість наукових досліджень, проведених з часу його виділення у самостійну нозологічну форму (1973), розповсюдженість РБ у дітей, особливо дошкіль-ного віку не тільки не знижується, а навіть, підвищується. Так за даними ряда авторів (Больбот Ю.К., 1998, Безкоровайна О.І., Коломенський В.М., 1999 та ін.), за останні 5 років захворюваність РБ зросла у 1,5 рази. Спостерігається тенденція до підвищення частоти трансформації РБ у хронічні форми брон-холегеневої патології – хронічний бронхіт і бронхіальну астму (Шабалов М.П., 2000). Враховуючи все це, проблема РБ у дітей набуває медико-соціального значення, стає однією з найбільш актуальних у дитячий пульмонології і потребує застосування комплексних підходів до її вирішення.
Проте аналіз даних літератури свідчить, про недостатню вивченість вегетативного гомеостазу та циркадіанних ритмів у дітей, хворих на РБ. У той же час роботами Майданика В.Г., 1998; Матюшова П.І., Адо М., 1995 та інших показана суттєва роль вегетативних дисфункцій в патогенезі багатьох хвороб, у тому числі бронхолегеневої системи.
Фундаментальні роботи Ашоффа Ю., Комарова Ф.І., Доскіна В.О. (1997) та інших переконливо показали, що при неузгодженості циркадіанних ритмів окремих функцій організму виникає десинхроноз, який слід розцінювати як практично перший неспецифічний прояв більшості хвороб, постійний супутник патологічного процесу, і його зникнення є обєктивним критерієм одужання. Вивчалися хронопатологічні аспекти різних захворювань: сердцево-судинної системи (Заславська Р.М. і співавт., 1993), легенів (Федосєєва Т.В., 1989), нервової системи (Техт Б.М., Вейн О.М., 1991), шлунково-кишкового тракту (Комаров Ф.І., Рапопорт С.І., 2000), ендокринних залоз (Князєв Ю.В., Беспалов В.О., 1989). У той же час хронопатологічні аспекти РБ в літературі відсутні.
Тому вивчення функціонального стану вегетативної нервової системи (ВНС) та циркадіанних ритмів і розробка на цій основі нових додаткових критеріїв діагностики, прогнозування перебігу та наслідків РБ, виявлення невивчених механізмів патогенезу з розробкою патогенетично обґрунтованих програм реабілітації та оцінкою їх ефективності представляється доцільним і таким, що має не тільки теоретичний інтерес, але і важливе практичне значення.
Звязок з науковими програмами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА РЕЦИДИВУЮЧИЙ БРОНХІТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок