Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-економічні проблеми реструктуризації промисловості УКРАЇНИ в умовах ринкових відносин (на прикладі Центрального регіону)

Соціально-економічні проблеми реструктуризації промисловості УКРАЇНИ в умовах ринкових відносин (на прикладі Центрального регіону)

Назва:
Соціально-економічні проблеми реструктуризації промисловості УКРАЇНИ в умовах ринкових відносин (на прикладі Центрального регіону)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Рада по вивченню продуктивних сил України
Левковська Людмила Володимирівна
УДК 338.45:316.334.2
Соціально-економічні проблеми реструктуризації промисловості УКРАЇНИ в умовах ринкових відносин
(на прикладі Центрального регіону)
Спеціальність 08.10.01 – розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
ДОРОГУНЦОВ СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, голова
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Чернюк Людмила Григорівна, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу дослідження проблем комплексного розвитку та розміщення продуктивних сил
кандидат економічних наук,
Білоконь Іван Васильович, Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри розміщення продуктивних сил і регіональної економіки
Провідна установа:
Інститут економіки НАН України, відділ промислового потенціалу, м. Київ
Захист відбудеться “2” липня 2001р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий 29 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор С.І.Бандур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реструктуризація промисловості в Україні та її регіонах, з урахуванням соціально-економічної ситуації, є одним з найважливіших науково-практичних завдань. Його актуальність визначається провідною роллю промисловості в суспільному виробництві: остання продукує 28 % валового внутрішнього продукту, забезпечує 53 % прибутку і акумулює понад 20 % трудових ресурсів, зайнятих в усіх сферах економічної діяльності.
Загальна структурна перебудова економіки і промисловості, зокрема, передбачалась уже в перших програмних документах незалежної України. Але за минулі роки цього не було зроблено, становище не тільки не покращилося, а суттєво погіршилося. Довгострокова криза спотворила і без того неоптимальну структуру промисловості України, з переважанням в ній важкої індустрії, зокрема паливно-сировинних галузей, та зниження частки галузей соціальної орієнтації.
Сучасний стан промисловості характеризується значним скороченням обсягів виробництва, високою питомою вагою продукції енергомістких виробництв та напівфабрикатів, комплектуючих вузлів і агрегатів, низькою конкуренто-спроможністю на внутрішньому і, особливо, на зовнішньому ринках. Вона продовжує орієнтуватись на виробництво проміжних продуктів базових та видобувних галузей з низьким ступенем переробки сировини, а не на продукцію кінцевого споживчого попиту.
Через це в структурі посилилося домінування матеріало- та енергомістких виробництв при великій залежності від імпорту енергоресурсів. Структура промислового виробництва, яка склалася на сьогодні, є не тільки недосконалою з точки зору розв'язання поточних соціальних і економічних завдань, але й стає серйозною перешкодою на шляху проведення якісних перетворень та економічного зростання в майбутньому. В цьому зв'язку саме від реструктуризації промислового виробництва значною мірою залежать перспективи становлення та розвиток економіки України.
Реструктуризація економіки в цілому і промисловості зокрема ускладнюється тим, що цей напрям наукових досліджень є новим у вітчизняній економічній теорії. В роботах українських і зарубіжних вчених Алимова О.М., Амоші О.І., Астахова А., Безрукова В., Беседіна В.Ф., Бойко Є., Борщевського П.П., Геєця В.М., Герасимчука М.С., Грєй В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Соціально-економічні проблеми реструктуризації промисловості УКРАЇНИ в умовах ринкових відносин (на прикладі Центрального регіону)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок