Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ УГІДЬ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ УГІДЬ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ УГІДЬ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,54 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лисюк Ольга Володимирівна
УДК 332.2/.3
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ УГІДЬ
У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (економіка сільського господарства і АПК)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ЛЬВІВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Липчук Василь Васильович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри статистики та аналізу.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, доцент,
член-кореспондент УААН,
Гуцуляк Григорій Дмитрович,
Косівський відділ проблем гірського землекористування Івано-Франківського інституту АПВ УААН, головний науковий співробітник
кандидат економічних наук
Косович Богданна Іванівна
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри економіки підприємства
Захист дисертації відбудеться 16 жовтня о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 36.814.02 у Львівському державному аграрному університеті за адресою: 80381, м. Дубляни, вул. В. Великого, 1, головний корпус, ауд. 309.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного аграрного університету за адресою: 80381, м. Дубляни, вул. В. Великого, 1.
Автореферат розісланий “ 14 “ вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
О.А. Біттер


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З часу офіційного оголошення земельної реформи в Україні минає вже друге десятиліття, проте перетворення, що стосуються питань земельної власності, володіння, користування й розпорядження землею як головним засобом виробництва у сільському господарстві, виявилися досить неоднозначними та малоефективними. Саме тому вирішення стратегічних завдань у цій сфері потребує цілеспрямованого, комплексного, всебічного та науково обґрунтованого проведення на загальнодержавному рівні правових, економічних і організаційних заходів стосовно ефективного використання землі в органічному зв’язку з усіма чинниками виробництва.
Серед сучасних наукових дослідників землі як чинника виробництва та проблеми вдосконалення земельних відносин належить виділити В.О. Білика, П.І. Гайдуцького, Г.Д. Гуцуляка, М.В. Калінчика, Б.І. Косович, В.В. Липчука, І.І. Лукінова, В.Я. Месель-Веселяка, М.Й. Маліка, І.Р. Михасюка, О.М. Онищенка, П.Т. Саблука, Н.І. Титову, А.М. Третяка, М.М. Федорова, Г.В. Черевка та інших.
Високо оцінюючи внесок вітчизняних авторів у розвиток теоретичних засад щодо шляхів перетворення сільськогосподарського виробництва у високорозвинуту галузь на основі раціонального використання землі, слід зазначити, що на сучасному етапі існує об’єктивна необхідність подальшого поглибленого вивчення цієї проблеми з урахуванням регіональних її особливостей. Адже ефективною можна вважати лише таку економічну політику, за якої відбувається розширення можливостей збалансованого забезпечення сільськогосподарського виробництва ресурсами.
Втім, стосовно землі сьогодні маємо неоднозначну й парадоксальну ситуацію: з одного боку, зволікання з впровадженням ринку земель сільськогосподарського призначення серйозно гальмує розвиток аграрного сектора економіки, з іншого – негайний перехід до ринку сільськогосподарських земель за умов надлишку пропозиції над попитом у досліджуваному регіоні може призвести до переходу значної частини земельного фонду у власність суб’єктів, які будуть лише зайвою ланкою між суспільством і сільгоспвиробником. Таким чином, нанівець буде зведено саму суть земельної реформи.
Враховуючи цю обставину, на сучасному етапі актуальним є питання всестороннього і детального дослідження особливостей розвитку земельних відносин, ролі і місця землі у системі чинників сільськогосподарського виробництва та розробки на цій основі шляхів оптимізації використання виробничих ресурсів галузі з метою забезпечення її ефективного функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ УГІДЬ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок