Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНИЙ ІНВАРІАНТ ХОРОВОГО КОНЦЕРТУ (НА МАТЕРІАЛІ ХОРОВОЇ ТВОРЧОСТІ Ю. АЛЖНЄВА)

СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНИЙ ІНВАРІАНТ ХОРОВОГО КОНЦЕРТУ (НА МАТЕРІАЛІ ХОРОВОЇ ТВОРЧОСТІ Ю. АЛЖНЄВА)

Назва:
СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНИЙ ІНВАРІАНТ ХОРОВОГО КОНЦЕРТУ (НА МАТЕРІАЛІ ХОРОВОЇ ТВОРЧОСТІ Ю. АЛЖНЄВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,07 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МИСТЕЦТВ
ім. І.П. Котляревського
ОСИПЕНКО ВІКТОРІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК [785.6:78.087.68]:78.071.1 (043.3)
СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНИЙ ІНВАРІАНТ
ХОРОВОГО КОНЦЕРТУ
(НА МАТЕРІАЛІ ХОРОВОЇ ТВОРЧОСТІ Ю. АЛЖНЄВА)
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків_


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківському державному університеті мистецтв ім. І. П. Котляревського Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: | кандидат мистецтвознавства, доцент Шаповалова Людмила Володимирівна Харківський державний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського, завідувач кафедри інтерпретології та аналізу музики | Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства, професор
Рожок Володимир Іванович
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського, ректор (м. Київ) | кандидат мистецтвознавства, доцент
Рязанцева Лариса Дмитрівна
Донецька державна музична академія
ім. С. Прокоф’єва, доцент кафедри теорії музики (м. Донецьк) | Провідна установа: | Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, відділ музикознавства (м. Київ) |
Захист відбудеться 01.06.2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .871.01 у Харківському державному університеті мистецтв ім. І. П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, майдан Конституції, 11/13, 2-й поверх, ауд. 58.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, майдан Конституції, 11/13.
Автореферат розіслано 15.11.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент М. С. Чернявська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Остання третина ХХ ст. в музичній культурі України характеризується співіснуванням різних напрямків та тенденцій, іноді парадоксальним синтезом різних стильових площин. Але стійкою тенденцією залишається інтерес українських митців до ментальних праджерел національної культури, до виявлення характеру національного мислення, зокрема, у сучасному хоровому мистецтві.
Історія музичного мистецтва України виявляє культуротворче значення хорової галузі в становленні національної музики. Стародавні українські співочі традиції завжди вражали іноземців досконалою майстерністю, вишуканістю та безмежною щирістю виконавства. Злети професійного музичного мистецтва, як відомо, пов’язані з жанрами хорового співу, що дає підставу вважати хорову культуру однією з жанрових домінант української музики.
Різні культури напрацьовують власну систему музичних жанрів, відповідних до їх національної ментальності. Такими в традиції української музики були і є вокально-хорові жанри – народна пісня та духовна музика християнської традиції. Для української нації, що всі свої переживання та душевні пориви вкладала в пісні та ритуальний спів, що зберегла свою міфологію та космогонічні уявлення в піснях, є природним формування національно-самобутніх жанрів саме в хоровому мистецтві.
Протягом історичного розвитку музичної культури України хоровий концерт був особливим засобом активного спілкування композитора із слухацькою аудиторією. В західноєвропейській музиці роль концептуальних жанрів виняткового суспільного значення виконували меса, ораторія, пасіони. Власне формування жанру відбулось у другій половині XVIII ст. в практиці церковного співу. Але, на нашу думку, генетичні основи цього жанру складалися не лише в християнських культових співах, а і в архаїчних обрядах. Дійсно, у період становлення та розвитку жанру духовного концерту сформувалися основні музичні архетипи, які відроджують свій сенс у контексті сучасної хорової творчості. Така взаємодія різних історико-культурних традицій і жанрових прототипів не лише розкриває етапи розвитку хорового концерту, але й виявляє його величезний потенціал для сучасного відтворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНИЙ ІНВАРІАНТ ХОРОВОГО КОНЦЕРТУ (НА МАТЕРІАЛІ ХОРОВОЇ ТВОРЧОСТІ Ю. АЛЖНЄВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок