Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОТОКАТАЛІТИЧНЕ ТА КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСлЕННЯ СІРКУВМІСНИХ ІОНІВ киснем ЗА УЧАСТЮ НАНОРОЗМІРНИХ ЧАСТИНОК CdS ТА CuS

ФОТОКАТАЛІТИЧНЕ ТА КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСлЕННЯ СІРКУВМІСНИХ ІОНІВ киснем ЗА УЧАСТЮ НАНОРОЗМІРНИХ ЧАСТИНОК CdS ТА CuS

Назва:
ФОТОКАТАЛІТИЧНЕ ТА КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСлЕННЯ СІРКУВМІСНИХ ІОНІВ киснем ЗА УЧАСТЮ НАНОРОЗМІРНИХ ЧАСТИНОК CdS ТА CuS
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,35 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ім. Л. В. ПИСАРЖЕВСЬКОГО
РАЄВСЬКА ОЛЕКСАНДРА ЄВГЕНІВНА
УДК 541.14, 541.145, 541.128
ФОТОКАТАЛІТИЧНЕ ТА КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСлЕННЯ СІРКУВМІСНИХ ІОНІВ киснем ЗА УЧАСТЮ НАНОРОЗМІРНИХ ЧАСТИНОК CdS ТА CuS
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізичної хімії імені Л. В. Писаржевського Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Кучмій Степан Ярославович,
Інститут фізичної хімії імені Л. В. Писаржевського
НАН України, керівник відділу №3
Офіційні опоненти:
Провідна установа:
Захист відбудеться 20.02. 2004 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім. Л. В. Писаржевського НАН України за адресою: 03028, Київ-28, проспект Науки, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізичної хімії ім. Л. В. Писаржевського НАН України, Київ, проспект Науки, 31.
Автореферат розісланий 19.01.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д-р хім. наук Бобонич Ф.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нанорозмірні частинки напівпровідників є одними з найцікавіших об?єктів сучасної фізичної хімії. Методи їх синтезу, властивості та застосування стали предметом одразу декількох нових міждисциплінарних галузей науки, зокрема нанохімії і нанотехнології, які досягли вже вагомих успіхів у розв?язанні багатьох важливих задач. Так, розроблено чисельні методики синтезу та стабілізації наночастинок напівпровідників, детально досліджені їх фотофізичні властивості, виявлені і пояснені квантово-розмірні ефекти, що виникають при зменшенні величини кристалів напівпровідників до декількох нанометрів. Для низки напівпровідників (CdS, CdSe, CdTe, ZnO, TiO2 тощо) досить детально вивчені надшвидкі (фемто- та пікосекундні) процеси, які відбуваються при фотозбудженні простих і композитних напівпровід-никових наночастинок, встановлено, що вони можуть проявляти високу фотокаталітичну активність в редокс-процесах.
Останнім часом появляються повідомлення щодо можливостей застосування нано-структурних напівпровідників для створення приладів з магнітною реєстрацією інформації, нанодіодів, нанодротів, одержання нових наноматеріалів з особливими механічними, тепловими, електронними, оптичними та магнітними властивостями, носіїв інформації великого обґєму з оптичним та магнітним записом тощо. Потенційно можливим є застосування напів-провідникових наночастинок в лазерній техніці, при виготовленні плоских дисплеїв, світло-випромінюючих діодів та сенсорів тощо.
Разом з тим, аналіз літератури, присвяченої наночастинкам напівпровідників, показує, що найповніше на сьогодні досліджені фотофізичні властивості цих об?єктів, їх оптичні характеристики, та електронні процеси за їх участю в умовах стаціонарного та імпульсного опромінення. Значно менше вивчені фотохімічні властивості наночастинок напівпровідників, реакції, в яких вони можуть відігравати роль фотокаталізаторів, фотоінціаторів чи фото-сенсибілізаторів. Особливо мало робіт присвячено встановленню впливу квантово-розмірних ефектів на фотокаталітичну активність напівпровідників, можливості промотування фото-каталітичної активності шляхом зменшення розмірів їх кристалітів тощо, практично відсутні роботи, присвячені дослідженню властивостей напівпровідникових наночастинок, які прямо не пов?язані з поглинанням ними квантів світла, можливості їх застосування як каталізаторів “звичайних” термічних редокс-реакцій. Разом з тим, підвищена каталітична активність наночастинок ряду металів у порівнянні з масивними кристалами того ж хімічного складу дає підстави очікувати, що при зменшенні розмірів частинок напівпровідників, їх каталітична активність в термічних реакціях також буде зростати, як це спостерігається у випадку фотокаталітичних процесів. Таким чином, подальші систематичні дослідження, спрямовані на відкриття нових реакцій, в яких наночастинки напівпровідників виступають як фотокаталізатори, встановлення механізмів цих процесів, залежності їх ефективності від розміру частинок напівпровідника, його енергетичної будови, фото- і електрофізичних характеристик, а також пошук можливостей використання нанорозмірних напівпровідників як каталізаторів термічних процесів є високоактуальними і можуть мати практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОТОКАТАЛІТИЧНЕ ТА КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСлЕННЯ СІРКУВМІСНИХ ІОНІВ киснем ЗА УЧАСТЮ НАНОРОЗМІРНИХ ЧАСТИНОК CdS ТА CuS

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок