Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Виховання вокально-інтонаційної культури молодших школярів у процесі роботи над музичним образом

Виховання вокально-інтонаційної культури молодших школярів у процесі роботи над музичним образом

Назва:
Виховання вокально-інтонаційної культури молодших школярів у процесі роботи над музичним образом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,85 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Луганський державний педагогічний університет
Імені Тараса Шевченка
Чурікова-Кушнір Ольга Дмитрівна
УДК 372.478
Виховання вокально-інтонаційної культури
молодших школярів
у процесі роботи над музичним образом
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук Ротерс Тетяна Тихонівна, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України Ярмаченко Микола Дмитрович, радник Президії АПН України;
кандидат педагогічних наук Георгян Надія Михайлівна, доцент кафедри дошкільної педагогіки та психології Слов'янського державного педагогічного інституту.
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія естетичного виховання, м. Київ.
Захист відбудеться 25.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 23.06.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко.
Загальна характеристика дослідження
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Перехід українського суспільства на новий етап – етап побудови незалежної держави – обумовив необхідність вирішення завдань, пов'язаних з розвитком духовної культури особистості, оскільки їй належить визначна роль у формуванні нової Людини – освіченої, вихованої, культурної, здатної до самоосвіти, саморозвитку. Складовою частиною духовної культури особистості школяра виступає музична культура, у структурі якої значне місце належить вокально-інтонаційній культурі. Виховання вокально-інтонаційної культури дуже актуальне й значуще, тому що дає змогу розвивати в школярів любов до співу, розуміння поетичного тексту пісні, передачі його голосом, оскільки сприяє формуванню кращих особистісних якостей і має велике значення на сучасному етапі освіти та виховання школярів.
Практичне значення вокально-інтонаційної культури особистості школяра обумовлюється тим, що в сучасних умовах перестав існувати масовий спів, знизилася зацікавленість ним, тобто власним співом. Не знаходячи в співі потреби, люди вважають пісні або безглуздими, або надто складними. Забуті спільні сімейні співи, які були ознакою виховання духовної культури дітей в родині. У цьому контексті проблема виховання вокально-інтонаційної культури – це проблема формування людини, її духу, гуманістичних цінностей, національних музично-художніх ідеалів.
Актуальність цієї проблеми можна розглядати і з позицій вікової педагогіки, зокрема, з позиції педагогіки молодшого шкільного віку. Молодший шкільний вік – перша сходинка послідовного прилучення до вокально-інтонаційної культури при належно організованому процесі музичного виховання дітей. Саме в молодшому шкільному віці дитина бере з довкілля в багато разів більше для розвитку свого розуму, почуттів, волі, характеру, ніж в подальші життєві періоди. Тому саме початкова школа стає для дітей першим щаблем систематичного, цілеспрямованого виховання вокально-інтонаційної культури.
На виховання вокально-інтонаційної культури молодшого школяра впливає величезна кількість чинників – це і родина, і школа, і навколишнє середовище. Усі ці фактори здатні впливати як на розум школяра, так і на його почуття та музичні здібності.
Одним з ефективних засобів виховання вокально-інтонаційної культури молодших школярів є музичний образ, який втілює в собі загальнолюдські цінності, несе яскраво виражену естетичну спрямованість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Виховання вокально-інтонаційної культури молодших школярів у процесі роботи над музичним образом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок