Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УЩАПІВСЬКА НАДІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 631.16 : 336.22
ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі податкової та страхової справи Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, академік УААН
Дем’яненко Микола Якович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лондар Сергій Леонідович,
Європейський університет,
завідувач кафедри банківської справи
кандидат економічних наук, професор,
Дема Дмитро Іванович,
Державний агроекологічний університет України
завідувач кафедри фінансів і аудиту
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра фінансів, грошового обігу і кредиту, м. Київ
Захист відбудеться „30” червня 2004р. о „15” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 в Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного наукового центру „Інститут аграрної економіки” УААН (03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, к. 212).
Автореферат розісланий „27” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Н.Л. Жук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим елементом податкової системи України є податок на додану вартість, доходи до бюджету від якого займають найбільшу питому вагу серед податків, які оподатковують споживання. ПДВ є одним з тих податків, теоретичному та практичному застосуванню якого присвячують дискусії вітчизняні та зарубіжні науковці та практики. Вчені постійно виявляють живий інтерес, як до загальних питань справляння цього податку, так і до застосування його в окремих галузях, на різних етапах розвитку економіки.
Не зважаючи на те, що механізм функціонування податку на додану вартість сформував до себе позитивне відношення у багатьох зарубіжних країнах, досвід застосування його в нашій державі потребує удосконалення. В сучасних умовах залишається значна кількість неврегульованих питань, пов’язаних з функціонуванням ПДВ, а саме механізмом нарахування та сплати податку, поверненням зайво сплачених сум ПДВ з бюджету. У зв’язку з цим виникає необхідність в оцінці діючого механізму оподаткування податком на додану вартість в сільському господарстві та в розробці конструктивних пропозицій щодо його удосконалення.
Теоретичні аспекти організації справляння ПДВ досліджували в своїх працях С. Алексашенко, В. Андрущенко, В. Суторміна, О. Тимофєєва, В. Федосов, М. Шпилько та інші науковці. Їх праці стосувалися ключових аспектів досліджуваної проблематики, проте вони не дали повної відповіді на конкретні проблеми, які виникли в процесі його становлення.
Проблеми функціонування ПДВ в Україні досліджують вчені-економісти М. Азаров, О. Василик, В.Вишневський, М. Дем’яненко, Д. Дема, Д. Дяковський, Л. Ликова, Я.Литвиненко, С. Лондар, С. Луніна, В.Калюжний, А. Крисоватий, В. Опарін, І. Панасейко, Д. Полозенко, В. Синчак, А. Соколовська та інші.
В багатьох працях глибоко досліджено теоретичні питання, а саме: економічна сутність ПДВ, роль та місце податку в податковій системі тощо. Разом з тим деякі теоретичні та практичні питання, зокрема будова податку на додану вартість та особливості його функціонування в різних галузях економіки і нині залишаються дискусійними. Чимало недоліків, пов’язаних з дією податку на додану вартість в сільському господарстві викликані тим, що і нині в механізмі оподаткування податку не враховуються специфіка сільськогосподарського виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок