Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА

ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНК
А


ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Павленко Ірина Григорівна
УДК 373. 3. 033 : 7. 011
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА
13. 00. 01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – заслужений діяч науки і техніки України,
член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Шевченко Галина Павлівна,
завідувачка кафедри педагогіки Луганського
державного педагогічного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Плахотнік Ольга Василівна,
професор кафедри соціальної роботи і педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
кандидат педагогічних наук, професор
Червонецький Володимир В’ячеславович,
проректор з наукової роботи
Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов.
.
Провідна установа – Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться “26” червня 2002 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2)
Автореферат розісланий “25” травня 2002 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук людством шляхів духовного відродження та гармонії у стосунках з природою значно актуалізує проблему формування екологічної культури особистості й суспільства. Це особливо важливо в наш час, коли вирішення екологічних питань неможливе без світоглядних позицій, переоцінки діяльності людей по відношенню до природи. Сьогодні має стверджуватися “екологічне, етичне та естетичне виховання й формування високої гуманістичної культури особистості, здатності протидіяти проявам бездуховності” (Проект Національної доктрини розвитку освіти України у XXI столітті).
У науковій теорії світосприймання людини й природи як єдиної космічної цілісності, розробленій В.Вернадським та його послідовниками, особливо очевидна необхідність формування у підростаючого покоління екологічної культури, що сприяє успішному проведенню заходів з охорони навколишнього середовища та "благоговійному" ставленню людей до життя в усіх його проявах як найвищої цінності. Кожна людина з дитинства повинна усвідомити, що природа - це джерело не тільки її фізичного, матеріального, але й духовного життя, у якому особистість керується високоморальними, естетичними, ціннісними орієнтирами, готовністю до творчої діяльності.
Великі потенційні можливості при організації формування екологічної культури мають молодші школярі. Цьому вікові притаманна підвищена жвавість, сприйнятливість, допитливість. Це - найбільш сприятливий період емоційної, безкорисливої взаємодії людини з природою. На розвиток почуттєвої сфери й розуму дитини впливає її ставлення до природи. Провідним у цьому ставленні є гуманізм до всіх проявів життя, бо саме він указує на рівень культури взаємовідношень дитини з природним середовищем.
Виникненню самої проблеми формування екологічної культури передувало грубе деформування динамічної рівноваги в системі "людина природа", що склалося протягом мільйонів років. Ці зміни знайшли своє відображення в працях учених усіх історичних епох. Значний внесок у філософське розуміння походження життя, єдності людини й природи, впливу їх один на одного мають роботи В.Вернадського, О.Гумбольдта (A.Humboldt), В.Казначеєва, М.Ломоносова, Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок