Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування стабілізаційної макроекономічної політики в Україні

Формування стабілізаційної макроекономічної політики в Україні

Назва:
Формування стабілізаційної макроекономічної політики в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Кузьмин Марта Павлівна
УДК 351. 822
Формування стабілізаційної макроекономічної політики в Україні
25.00.05 – галузеве управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Юрчишин Василь Володимирович,
Українська Академія державного управління при Президентові України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Бураковський Ігор Валентинович,
Національний Університет “Києво-Могилянська Академія”, професор кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Мертенс Олександр Володимирович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри економічної кібернетики
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування НАН України, відділ макроекономічної політики, м. Київ
Захист відбудеться “15” травня 2001 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Української Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє 20, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України (03057, Київ, вул. Ежена Потьє, 20)
Автореферат розісланий “10” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, В. А. Шахов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Кризовий характер розвитку української економіки пояснюється, поряд з іншими факторами, і тим, що на момент здобуття нашою державою незалежності не існувало науково-теоретичних та методичних рекомендацій щодо здійснення реформ, відчувався брак кваліфікованого управлінського складу, спроможного здійснити ринкові перетворення, у широкої громадськості не було належного бачення реформ і розуміння складності цього процесу. Існували труднощі при створенні політичних та державних інституцій, відповідальних за функціонування нашої країни як справжньої незалежної держави, та одночасному здійсненні економічних перетворень: лібералізації, стабілізації, дерегуляції та приватизації. Об’єктивно, що спочатку розв’язувався перший (політичний) блок питань, а управління економічними процесами відсувалося на задній план. У результаті, у нашій державі ще не утворилася “критична маса” реформ. Однак зараз навіть пересічному громадянину стає цілком очевидно, що процеси реформування є незворотними, повернення до командно-адміністративних методів управління неможливе, а тому рано чи пізно Україна досягне економічного зростання. Щоб такі зрушення сталися якомога раніше, необхідно здійснити рішучі реформаторські заходи.
Актуальність теми зумовлена необхідністю дослідження причин, через які дії державних органів виявились недостатніми для досягнення тривалої монетарної стабілізації, а також визначення інструментів управління економікою, які б допомогли досягти цієї мети. Потрібно здійснити фундаментальний теоретичний аналіз економічної сутності стабілізаційних процесів, передумов їх розвитку, факторів та механізмів макроекономічного впливу на ці процеси. Злободенність дослідження пояснюється двома обставинами, по-перше, недостатністю практичних рекомендацій щодо досягнення тривалої стабілізації та слабким теоретичним усвідомлення через недостатній аналіз досвіду інших країн; по-друге, стрибки цін у минулому та різкі коливання валютного курсу на сучасному етапі довели неспроможність досягти стабілізації внутрішньо несумісними методами та поставили першочергове завдання перед українською наукою – знайти теоретичну модель розв’язання проблеми, практичне використання якої зумовило б реальну дієвість системи антиінфляційних заходів.
Досліджувати інфляційні процеси почали у відносно ранній період. Головні економічні течії: класична економіка та кейнсіанство приділяють значну увагу економічній сутності інфляції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування стабілізаційної макроекономічної політики в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок