Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ НВЧ ВОЛОГОМЕТРІЇ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩ

ФІЗИЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ НВЧ ВОЛОГОМЕТРІЇ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩ

Назва:
ФІЗИЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ НВЧ ВОЛОГОМЕТРІЇ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Фаді Мохамад Хаммуд
УДК 543.275.1: 681.586
ФІЗИЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ НВЧ ВОЛОГОМЕТРІЇ
ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩ
Спеціальність 01.04.01 – фізика приладів, елементів і систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Гордієнко Юрій Омелянович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
завідувач кафедри мікроелектроніки, електронних
приладів та пристроїв
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Фісун Анатолій Іванович,
Інститут радіофізики і електроніки ім. О.Я. Усикова
НАН України (м. Харків),
провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, доцент
Ємець Борис Григорович,
Харківський національний університет ім.. В.Н. Каразіна,
професор кафедри біологічної та медичної фізики
Провідна установа: Сумський державний університет,
кафедра прикладної фізики
Захист відбудеться “___” _________ 2006 р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.052.04 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою:
61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, ауд. 13.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “___” _________ 200 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Бородін Б.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вода, як і кисень, у різних станах може бути присутня в усіх середовищах і часто значною мірою обумовлює їх фізичні та хімічні властивості. Тому вимірювання кількості вологи, що міститься у матеріалах, середовищах та об’єктах різного походження, – вологометрія – є важливою складовою їх досліджень і оцінок фундаментальних та прикладних характеристик.
Найбільш поширеним методом вологометрії є так званий гравіметричний, що базується на зважуванні проби чи об’єкта у стані дослідження і після видалення вологи, часто шляхом висушування. Різниця ваги дорівнює величині видаленої із об’єкта вологи і тим в більшій мірі відповідає його вологості, чим більш повно проводиться її видалення. Цей метод став практично класичним і, як правило, використовується для вимірювання кількості хімічно незв’язаної води. Недоліками його є неекспресність та руйнівність, що неуможливлюють дослідження кінетики ряду процесів, пов’язаних з присутністю вологи, крім того, неекспресність ускладнює технологічне використання гравіметричного методу у більшості виробництв.
Одним із найбільш поширених альтернативних методів, позбавлених вказаних недоліків, є надвисокочастотний (НВЧ) метод вологометрії. Він представлений декількома варіантами, що відрізняються наповненням фізичних принципів, покладених в основу. Так, варіант вимірювання у вільному просторі базується на визначенні залежності параметрів поглинання чи відбиття електромагнітних хвиль від вологості зразка, розташованого між передавальною та приймальною антенами. Резонаторний варіант – на визначенні залежності параметрів НВЧ резонатора від вологості зразка, що включається в його електромагнітне поле. Ці та інші варіанти майже завжди передбачають градуювання по гравіметричному методу, тому подробиці фізичного принципу можуть розглядатися тільки з позиції потрібної чутливості та випадкової похибки.
Однак експериментальне градуювання розраховане при цьому на даний конкретний НВЧ пристрій чи систему вологовимірювання, конкретний матеріал досліджуваного зразка, його форму, розміри та інше. Тому зміна якогось із елементів вимірювальної системи, чи їх параметрів потребує переградуювання, або визначення величини систематичної похибки. Ці обставини значно зменшують використання НВЧ вологометрії на практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІЗИЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ НВЧ ВОЛОГОМЕТРІЇ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок