Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНВЕЄРНІ ПРОЦЕСОРИ ШВИДКИХ ОРТОГОНАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ З ДІЙСНИМИ ФАЗОВИМИ МНОЖНИКАМИ

КОНВЕЄРНІ ПРОЦЕСОРИ ШВИДКИХ ОРТОГОНАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ З ДІЙСНИМИ ФАЗОВИМИ МНОЖНИКАМИ

Назва:
КОНВЕЄРНІ ПРОЦЕСОРИ ШВИДКИХ ОРТОГОНАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ З ДІЙСНИМИ ФАЗОВИМИ МНОЖНИКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,22 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська Політехніка”
УДК 681.3
Ерметов Юрій Олегович
КОНВЕЄРНІ ПРОЦЕСОРИ ШВИДКИХ ОРТОГОНАЛЬНИХ
ПЕРЕТВОРЕНЬ З ДІЙСНИМИ ФАЗОВИМИ МНОЖНИКАМИ
Спеціальність 05.13.13 – Обчислювальні машини, системи і мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська Політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Мельник Анатолій Олексійович,
Національний університет “Львівська Політехніка”,
завідувач кафедри електронних обчислювальних машин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Грицьків Зенон Дмитрович,
Національний університет “Львівська Політехніка”,
завідувач кафедри радіотехнічних пристроїв, м. Львів;
кандидат технічних наук, доцент
Дунець Роман Богданович
Українська академія друкарства,
кафедра автоматизації і комп’ютерних технологій, м. Львів.
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський
політехнічний інститут”, м. Київ
Захист відбудеться “23” грудня 2000 р. о “11” год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.052.05 при Національному університеті “Львівська Політехніка” в ауд. 226 головного корпусу за адресою 79646, м. Львів_, вул. С.Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська Політехніка” за адресою: 79646, м. Львів, вул. Професорська,1.
Автореферат розісланий “22” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент С.П.Ткаченко
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Ортогональні тригонометричні перетворення (ОТП) є математичною основою для багатьох процедур цифрової обробки сигналів та зображень. Найширше застосування ОТП отримали для частотного опису сигналів та систем та наближенного подання (апроксимації) сигналів. Серед них до найбільш широко використовуваних відносяться дискретні перетворення Фур‘є та Хартлі, синусне та косинусне перетворення. Крім того, для вирішення задач стиснення інформації широке використовується дискретне хвильове перетворення.
Хоча існує багато методів побудови швидких алгоритмів ОТП, проте завдяки своїй простоті найбільшого розповсюдження отримали швидкі ортогональні перетворення (ШОП) за методом Кулі-Тьюкі та ШОП з дійсними фазовими множниками (за методом Рейдера-Бреннера).
Типовим представником ШОП з дійсними фазовими множниками є швидке косинусне перетворення. У випадку дискретних перетворень Фур‘є та Хартлі їх швидкі алгоритми з дійсними фазовими множниками в порівнянні з швидкими алгоритмами за методом Кулі-Тьюкі характеризуються меншою кількістю множень та простішою базовою операцією, що в багатьох випадках є визначальним, але потребують більшої кількості операцій додавання.
Вирішення задач цифрової обробки сигналів та зображень в реальному масштабі часу обумовлюють розробку спеціалізованих комп‘ютерних засобів, орієнтованих на виконання певних процедур та алгоритмів. Аналіз літературних джерел показав, що в більшості випадків при побудові конвеєрних процесорів ШОП використовується метод Кулі-Тьюкі, тоді як застосування ШОП з дійсними фазовими множниками є практично недослідженим. Тому актуальним є питання розробки конвеєрних процесорів ШОП з дійсними фазовими множниками.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вибраний напрямок досліджень пов’язаний з виконанням робіт в рамках пріоритетних наукових напрямків Міністерства освіти та науки України 07-“Перспективні інформаційні технології, прилади комплексної автоматизації, системи зв’язку” та 01-“Охорона навколишнього природного середовища” по темах, які проводились та проводяться в даний час на кафедрі електронних обчислювальних машин та в науково-дослідному конструкторському інституті НДКІ ЕЛВІТ Національного університету “Львівська політехніка:
- ДБ “СЕРГ”: “Розробка метрологічних основ та принципів побудови вимірювально-обчислювальних комплексів для забезпечення сертифікаційних випробувань автотранспортних засобів” (1998-1999 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНВЕЄРНІ ПРОЦЕСОРИ ШВИДКИХ ОРТОГОНАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ З ДІЙСНИМИ ФАЗОВИМИ МНОЖНИКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок