Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічна підготовка особового складу спеціальних підрозділів ОВС до дій в екстремальних ситуаціях

Психологічна підготовка особового складу спеціальних підрозділів ОВС до дій в екстремальних ситуаціях

Назва:
Психологічна підготовка особового складу спеціальних підрозділів ОВС до дій в екстремальних ситуаціях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,14 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Логачов Микола Георгійович
УДК 159.947
Психологічна підготовка особового складу
спеціальних підрозділів ОВС до дій в екстремальних
ситуаціях
Спеціальність 19.00.06 - юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Університеті внутрішніх справ. Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук ,доцент
Шапар Віктор Борисович,
доцент кафедри прикладної психології
Університету внутрішніх справ.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Снігерьов Олександр Петрович,
Академія державної податкової служби України; проректор з наукової роботи;
доктор психологічних наук, професор Яковенко Сергій Іванович,
Київський інститут внутрішніх справ, МВС України, начальник кафедри юридичної психології.
Провідна організація:
Інститут політичної та соціальної психології Академії педагогічних наук України.
Захист відбудеться 07.07.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціальної вченої ради К 64.700.04 при Університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 06.03.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук,
доцент Тімченко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
З метою захисту національних інтересів України і конституційних прав громадян Верховна Рада 16 січня 1997 року прийняла Концепцію національної безпеки (13/97-ВР). У її реалізації особливе місце відводиться спеціальним підрозділам МВС України "Беркут", "Сокіл", "Титан", на які покладається боротьба зі злочинністю, особливо з її організованими формами, тероризмом, незаконними військовими формуваннями тощо. Служба в підрозділах особливого ризику - це екстремальний (лат. extrema - крайній) вид фахової діяльності, який здійснюється в умовах реальної вітальної загрози і потребує високого рівня бойової і психологічної підготовки.
Актуальність теми дослідження обумовлена тим, що паралельно зі створенням підрозділів особливого ризику виникла проблема фахового добору і фахової підготовки особового складу. Проте, незважаючи на свою актуальність і перспективність, дана тема є "terra incognito", про що свідчить відсутність наукових досліджень і публікацій.
Наші дослідження переконливо підтверджують, що критерії фахового добору і фахової психологічної підготовки особового складу спеціальних підрозділів є домінуючими гарантіями його успішної оперативно-службової діяльності в екстремальних ситуаціях.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до плану науково-дослідної роботи Університету внутрішніх справ і відноситься до одного з пріоритетних напрямків науково-дослідної роботи, затвердженої МВС України за розділом "Психологія", та пов'язане з реалізацією "Комплексної програми вдосконалення роботи з кадрами і підвищення авторитету міліції на 1999-2005 рр.".
На підставі проведених досліджень нами було зроблено спробу науково обгрунтувати значення психологічної підготовки особового складу спеціальних підрозділів, її вплив на ефективність фахової діяльності в екстремальних ситуаціях; визначити основні критерії фахового добору з урахуванням фахової градації (спеціалізації), сформулювати професійні якості бійця спеціального підрозділу і розробити основні методи психологічної підготовки особового складу.
Об'єкт дослідження - система психологічної підготовки особового складу спеціальних підрозділів провідних країн світу і МВС України.
Предмет дослідження - спеціальна психологічна підготовка особового складу спеціальних підрозділів до службово-оперативної діяльності в екстремальних умовах.
Метою дослідження є теоретичне обґрунтування й аналіз практичних даних щодо формування професійно важливих якостей, вивчення патогенного впливу стрес-факторів професійної діяльності на психосоматичну сферу особового складу, розробка методики психологічного купірування больового синдрому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Психологічна підготовка особового складу спеціальних підрозділів ОВС до дій в екстремальних ситуаціях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок